В облраді говорили про фінансування мережі дитячих закладів області у 2015

Про фінансування мережі дитячих закладів області у 2015 році йшлося на засіданні комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури. Цього року відбулася передача фінансування дитячих садків із сільського рівня на районний, щоправда, цей процес не повністю завершився. Досі довколо питання – багато суперечливих думок.

Нині на Полтавщині – 611 дитячих навчальних закладів, в тому числі – навчально-виховних комплексів, які відвідують понад 50 тисяч дітей. У 2015-му фінансування цих установ відбувається з наступних джерел: за кошти місцевого бюджету здійснюються видатки усіх ДНЗ та дошкільних відділень НВК у 5-ти містах обласного підпорядкування та в Гадячі. А за рахунок коштів районного бюджету утримуються дошкільні відділення НВК та передані на фінансування дитсадки, таких нині – 295.

/Іван Гальченко, голова комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури
Де ситуація краща? Чи там, де в район віддали? Пам'ятаєте, ми розглядали питання харчування. Якщо в район всі садочки віддали, то тепер треба провести тендер. Уже просто сказати, щоє своє молоко, харчі привезу, не можливо. Виграє тендер той, хто кращий. Галино Богданівно, ваша думка?/

/Галина Власюк, заступник директора Департаменту освіти і науки ОДА
Моя думка, що у сільському бюджеті було краще, бо все було на місці. Якийсь місцевий фермер забезпечував свіжими продуктами харчування, і сільський голова, якщо мав якісь прибутки, міг їх спрямувати на дитячі навчальні заклади/

Нагадаємо, у зв'язку з реформуванням дитячі садки, які раніше були у віданні сільських рад, відтепер фінансуються із бюджетів районів. У 18-ти районах області їх вже повністю передали на утримання за рахунок коштів районного бюджету.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію