У Полтаві спробували перші паски

У Полтаві спробували перші паски. Головний символ свята, що наближається, напередодні куштують фахівці державного підприємства «Полтавастандартметрологія». Такій традиції – більше десяти років. Які паски і за скільки продаватимуть цьогоріч полтавцям, а також чим хлібопекарі можуть здивувати споживачів на замовлення – бачила і знає Інна Безугла. 

Пасхальні кекси – традиційні види випічки для багатьох полтавських хлібопекарів. Наталія Берегова, яка представляє одне з таких міських підприємств, розповідає: паски випускають не один рік.

/Наталія Берегова, представник хлібопідприємства м.Полтави
Ми випікаємо за традиційними технологіями на великих густих опарах. Сировину використовуємо тільки натуральну. Полтавці дуже полюбляють нашу продукцію/

У своїй рецептурі вони нічого не додають та не змінюють. Тому нині можуть розповісти, скільки коштує великодня паска у 2015-му.

/Наталія Берегова, представник хлібопідприємства м.Полтави
600-грамовий пасхальний кекс має приблизну відпускну ціну 19,50/

Свої кекси принесли для оцінки на традиційний Великодній конкурс, що проводить державне підприємство «Полтавастандартметрологія». Серед звичних пасок показують й ось такі – дороговартісні, які роблять виключно на замовлення. Їх водинадцяте оцінює журі конкурсу за зовнішнім виглядом. Кекси масового виробництва – куштують.

/Алла Миронова, генеральний директор ДП «Полтавастандартметрологія»
Більше цінуємо ми натуральні інгрідієнти: менше консервантів, менше барвників, ароматизаторів. Якщо ми беремо продукцію не масового виробництва, то тут, як кажуть «На вкус и цвет – товарищей нет»/

Долучились до конкурсу чотири хлібопідприємства з Полтави та одне - з Лубен. Переможець традиційно отримує диплом, всі інші - грамоти.
Нинішній конкурс відзначився значно меншою кількістю учасників: 5 виробників і 10 видів продукції, що втричі менше, ніж у 2014 році.

/Алла Миронова, генеральний директор ДП «Полтавастандартметрологія»
Виробники спочатку не знали, які паски пропонувати людям: чи більш дорогі вироби, чи менш дорогий. Якщо дорогий – будуть його брати люди, чи ні/

Втім головні оцінки, кажуть пекарі, все-одно виставлять полтавці, купуючи та куштуючи святкові кекси на Великдень.

Стрічка новин