Наївно про серйозне – у Полтаві відкрилася виставка народного малярства

В обласній бібліотеці імені Івана Котляревського – нова виставка. «Наївне малярство» представляє художник активної життєвої позиції Микола Мазуренко. По-дитячому просто він зображує усе, що бачить: від білих лілей на річці Хорол до подій на Сході України.

Усе, що навколо, він пропускає крізь себе. Ніщо не втаїться від погляду художника Миколи Мазуренка. Чорнобиль, Афганістан, козацтво, боксерські бої і події на Сході, тут же – пейзажі. Наївне, або ж народне малярство, – стиль, що дозволяє не підкорятися художнім канонам, а малювати так, як на душу ляже. Художник каже: це у нього із повоєнного дитинства.

/Микола Мазуренко, художник
У першому класі в 49 році мене посадили за парту із переростком, старшим на 2 роки. Він малював отам щось – німців, війну, я піддивлявся, а потім сам почав/

Його роботи роздаровані друзям, є дещо у Бердянському музеї імені Бродського. Себе Микола Мазуренко зображує у національному колориті.

/Микола Мазуренко, художник
Он бачите, отой козак – ото я. Я у такій формі виступаю у ансамблі «Джерело»/

Автор цих картин працював завідуючим Хорольською художньою майстернею, яка займалася оформленням сільських приміщень. Художник особисто оформив Хорольський Краєзнавчий музей та частково – тамтешню Петропавлівську церкву.

/Антоніна Полєтаєва, методист Полтавського обласного центру народної творчості
Ми його як працівники культури знаємо як талановитого співака, він працює в нашому ансамблі в Хорольському будинку культури/

Виставка Миколи Мазуренка в обласній бібліотеці імені Івана Котляревського стала можливою стараннями центру народної творчості. Він займається тим, що виявляє таланти по всьому регіону та знайомить із ними громаду.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію