Правоохоронці ведуть боротьбу з підлітковою злочинністю

Правоохоронці ведуть боротьбу з підлітковою злочинністю. Протягом останнього року на Полтавщині зросла кількість злочинів, скоєних неповнолітніми. Активну підтримку міліції надають громадські організації, які спільно патрулюють вулиці та громадські місця Полтави.

Працівники кримінальної міліції у справах дітей спільно з громадською організацією «Команда молоді» цього року провели 22 спільних рейди, в ході яких склали 12 адмінпротоколів. Найчастіше, зазначає начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей Жанна Ахіджанян, перевірки проводяться на предмет виявлення підприємців, які реалізують спиртні напої та тютюнові вироби неповнолітним.

/Жанна Ахіджанян, начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей УМВС Полтавщини
Тобто вони порушують правила торгівлі, за що вони притягуються до відповідальності. Також, якщо порівнювати з минулим роком, то тоді було 40 факів, зараз 51 факт. Тобто профілактична робота проводиться, але ми маємо такі випадки/

До подібних перевірок, розповідає заступник голови громадської організації «Команда молоді» Світлана Лобанова, залучаються і самі діти.

/Світлана Лобанова, заступник голови ГО «Команда молоді»
Ми разом з кримінальною міліцією, разом з неповнолітніми особами з дозволу батьків, проводимо рейди. Молодь заходить і купує алкогольні напоїі, якщо продаються, то складаються адміністративні протоколи, і ми як представники громадськості засвідчуємо це/

Крім правопорушень, скоєними неповнолітними, правоохоронців турбує статистика дитячого травматизму. З початку року, зазначають у прес-службі ДАІ, в області сталося понад 20 ДТП за участю дітей. Відтак вчителям і батькам, наголошує Наталія Варченко, не буде зайвим нагадами дітям про елементарні правила.

/Наталія Варченко, старший інспектор ДАІ Полтавщини
Це виходить дитина в школу, то батькам не зайвим буде нагадати: «Ти ж дотримуйся Правил дорожнього руху, поверни наліво, поверни направо голову, коли переходиш проїзну частину/

Минулого року, розповідає Наталія Варченко, траплялися такі випадки, коли винуватцями ДТП буди самі діти. Один з випадків стався, коли за кермом були неповнолітні у нетверезому стані. В результаті їх дій загинули неповнолітні пасажири, які перебували у цьому ж транспортному засобі. Щоб уникнути продажу алкоголю дітям, відзначають фахівці, вони підготували навіть спеціальні наліпки, на яких зазначено, чи продає магазин спиртне дітям та куди можна звернутися у разі порушення продавцем Закону України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію