Виставою «Майська ніч» завершився цьогорічний фестиваль «В гостях у Гоголя»

З першого по сьоме квітня у Полтаві проходив традиційний, цього року – вже сьомий фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя». За тиждень глядачі переглянули вистави полтавського, ніжинського, кіровоградського, коломийського та київського театрів. Завершальною стала вистава «Майська ніч», яку привіз до нашого міста Київський академічний музично-драматичний театр імені Саксаганського із Білої Церкви. 

Завершити 7-й фестиваль «В гостях у Гоголя» випало виставі «Майська ніч, або чудеса у решеті» Київського академічного музично-драматичного театру імені Саксаганського із Білої Церкви. На неї до театру прийшло чимало полтавців.

/Ольга Влох
Я сама – мешканка Полтави, але вже 2 роки проживаю в Дніпропетровську, спеціально приїхала до Полтави на всі дні фестивалю. Із 3-го по 7-ме число була на всіх виставах, усі шикарні. Сьогоднішню виставу «Майська ніч» чекала особливо, бо у 2012 році Білоцерківський театр справив на мене найбільше враження/

/Владислав
- Я симфонічну музику люблю слухати. За це люблю театр. А на виставах я давно не був.
- Що знаєте про виставу, на яку прийшли?
- Нічого/

Симфонічна музика у театрі цього разу не звучала, натомість було багато українських народних пісень в сучасній обробці. Не даремно ж повна назва вистави – музична сатирично-алегорична феєрія-детектив.

Ніякої містики, пов'язаної із іменем Миколи Гоголя і його творами, говорить режисер-постановник В'ячеслав Стасенко, під час підготовки вистави не помітили.

/В'ячеслав Стасенко, режисер-постановник вистави «Майська ніч»
Вовка боятися – в ліс не ходити. Той, хто сперечається із Гоголем, тому він ставить палки в колеса. Ми намагалися, щоб він полюбив нас, робити не всупереч твору і думкам Гоголя/

Щоправда, сюжет повісті Гоголя у прочитанні молодого режисера-постановника змінився до невпізнаваності, від оригіналу лишилося не багато.

/В'ячеслав Усков, ген.директор Київського театру ім.П.Саксаганського (м.Біла Церква)
В Полтаві якийсь такий дух театральний і своєрідний глядач, який має свої театральні традиції. Я от бачу і молодь, і старше покоління. Спостерігаю, як вони дивляться за виставами, в очах є театральний вогник/

Упродовж фестивального тижня полтавці переглянули вистави «Ревізор», «Одруження», «Сорочинський ярмарок», «Вій», «Мертві душі» та «Майську ніч». Кожного вечора у глядацькій залі був аншлаг.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію