Умови утримання засуджених у Полтавському СІЗО перевірила спеціальна спостережна комісія

Умови утримання засуджених у Полтавському слідчому ізоляторі сьогодні перевірила спеціальна спостережна комісія. До установи її представники навідуються щоквартально, спілкуються із засудженими, оглядають харчоблок, пекарню, медичну частину, кімнати, у яких проживають чоловіки, жінки та неповнолітні. Усіх разом у СІЗО – нині майже 4 сотні.

Полтавський слідчий ізолятор розміщується в одній із найстаріших будівель міста. Перша письмова згадка про неї датована 1871-м роком. У давнину цей комплекс використовували для тих самих цілей, що і нині.

/Сергій Пойдьом, заступник начальника Полтавського СІЗО
На цьому місці були так звані арештанські роти. Це те місце, де людей, яких відправляли, наприклад, на каторгу в Сахалін, вони йшли етапом, перебували тут певний період часу, і потім – далі/

Нині у Полтавському СІЗО – майже 400 засуджених і ув'язнених, серед яких є жінки і діти. Щокварталу до ізолятора навідуються члени спостережної комісії, щоб перевірити умови утримання людей, які відбувають покарання та забезпечують життєдіяльність установи. Зараз їх 27-м, усі виконують різні види робіт. Олександр, наприклад, працює нічним днювальним.

/Олександр, засуджений
- Мої обов'язки - підняти робочих на роботу, дивитись за порядком вночі.
- Яке ставлення до засуджених?
- Хороше, умови утримання дуже добрі/

Засуджені, які працюють у СІЗО, можуть претендувати на умовно-дострокове звільнення. Ув'язнені ж чекають тут вироку суду. Претензій щодо умов утримання ні ті, ні інші не мають, принаймі, на камеру їх не озвучили.

/Лайф
Представники спостережної комісії спілкуються із жінками: «Ми раді за адміністрацію, якщо у вас немає до неї ніяких претензій, тоді і в нас немає. Якщо вам все добре, то і ми тоді не маємо до них ніяких питань»/

Життя у стінах СІЗО не припиняється. В ізоляторі є своя пекарня, тут засуджені випікають хліб, який самі ж і споживають. Отримати медичну допомогу теж можна: у штаті – 7 лікарів та стаціонар на 15 ліжок, де пацієнтів лікують від різних хронічних захворювань.

/Роман Кокуляк, начальник медичної частини Полтавського СІЗО
Зараз у нас 3 хворих на туберкульоз. Їх не стало більше, але так як людей в ізоляторі поменшало, то статистика десь на рівні/

За два роки перевірок СІЗО, говорить голова спостережної комісії Сергій Дудко, не чув від засуджених скарг чи зауважень.

/Сергій Дудко, голова спостережної комісії, заступник голови Київської районної ради Полтави
Засуджені жодного разу поки що не звучували проблемних питань, але ж ви бачите, що умови, в принципі, достойні в СІЗО/

Але до установи комісія все-одно навідується, планово – двічі на рік, позапланово – кожний квартал, про свій візит адміністрацію установи попереджають заздалегідь. Це такий об'єкт, пояснює Сергій Дудко, що інакше не можна.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію