Полтавські педагоги вигадали співанки українською мовою для дітей із особливими потребами

Співанки українською мовою для дітей із особливими потребами вигадали полтавські педагоги. Досі, кажуть, користувалися російськими дисками, українських поки на ринку немає. Слухала їх Олена Ляшенко. 

Логоритмічні співаночки для своїх же вихованців придумали педагоги, які працюють із цими дітками – дефектологи, логопеди, вихователі. Вони перші, хто зробив це українською.

/Юлія Дементієнко, дефектолог Навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради
Тому що в нас в Україні зараз російськомовні автори. Ми вирішли і створили отакий диск. Слова наші, авторські. Вони впливають як на фізичний розвиток дитини, загально-фізичний, дрібну моторику, так і мовленнєвий розвиток/

Це одна із груп Навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради. Тут – діти із особливими потребами. Підхід до них теж, кажуть у центрі, має бути особливим. Ось на таких заняттях вони вчаться мові, координації рухів, взаємодії із оточуючими. Іще одне ноу-хау цього закладу – терапія казками.

Текст для казок вигадують чи адаптують уже написаний тутешні ж співробітники. Ненав'язливо, за допомогою казок, кажуть психологи, можна засвоїти певні моделі поведінки, навчитися правильно реагувати у різних ситуаціях, підвищити рівень знань та просто збагатити мовлення. Казки діють краще, ніж повчання батьків та педагогів. Надто, коли мова – про особливих діток.

/Наталія Сухіна, практичний психолог Навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради
Дуже важливо в кожній дитині відшукати ту здорову зернинку цікавості, нахилів, інтересів, яких не торкнулася хвороба, і повести її у привабливий світ/

Дітки тут теж – герої казок. Хвороби не заважають їм впевнено грати ролі, навпаки, стверджують працівники центру, дають змогу почуватися реалізованими, «підтягують» мовлення та адаптують соціально.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію