У Полтаві відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради

У Полтаві відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради. Йшлося про забезпечення умов для ефективної роботи «Полтаватеплоенерго» і «Полтававодоканалу», покращення рівня надання послуг, формування тарифів. Взяли участь в обговоренні і представники громадськості. У них до керівників підприємств було багато запитань.

За законом, територіальна громада області є власником комунального майна, в тому числі – й підприємств «Полтаватеплоенерго» та «Полтававодоканал», отже, має право брати участь у встановленні тарифів – переконані громадські активісти – учасники спільного засідання постійних комісій обласної ради. У зв'язкук із зростанням цін вони вимагали звіту від керівництва Департаменту житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації. Відповідь першого заступника директора департаменту Едуарда Реви, що розрахунки здійснює національна комісія, а структура, яку представляє, не впливає на формування тарифів, не задовольнило громаду.

/Лайф (Представниця громадськості із залу запитує у Е.Реви):
Якось обгрунтовували, приймали ж у них документи! Нам бажано отримати ту бумагу/

«Бумаги» з калькуляцією громаді не надали, натомість Едуард Рева пояснив, що тарифи у Полтаві, порівнюючи з іншими обласними центрами, – не найвищі в Україні.

/Едуард Рева, перший заступник директора Департаменту ЖКГ Полтавської ОДА
Централізоване опалення для населення Полтави – 9 місце, за послуги водопостачання – 6 місце серед 20-ти, і по водовідведенню – 6 місце із 19-ти. Від більшого до меншого/

Керівника «Полтававодоканалу», присутнього на засіданні, громадські активісти буквально засипали запитаннями. На вимогу громади обласна рада створила робочу групу для вивчення фінансово-господарського стану підприємства, проте результатів її роботи люди досі не побачили.

/Олег Кретович, генеральний директор ОКП «Полтававодоканал»
У мене запитання до вас, як до громади: яким чином можна зменшити витрати, якщо в існуючому тарифі немає можливості за рахунок амортизаційних відрахувань робити амортизацію обладнання, заміну зношених основних фондів, бо всі ці кошти спрямовані на погашення боргу за електроенергію, на сплату поточних платежів за електроенергію/

Представники територіальної громади сіл, селищ і міст області вимагають не розглядати питання про зміну тарифів на послуги «Полтававодоканалу» та «Полтаватеплоенерго», доки не завершиться перевірка фінансово-господарської діяльності підприємств. Ще одна з вимог – підготувати звернення до Кабміну про повернення обласним радам повноважень з формування тарифів на теплопостачання, постачання гарячої і холодної води, водовідведення.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію