2 квітня у світі відзначають День дитячої книги

2 квітня, у День народження найвідомішого у світі казкаря Ганса-Хрістіана Андерсена, світ відзначає День дитячої книги. Писати твори для найменших читачів – одне з найважчих завдань для письменників. У чому секрет творчості авторів дитячих книг, з перших уст дізнавалися наші кореспонденти.

У цій залі обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного решетилівський літератор Микола Нечитайло відчуває себе, майже як удома. Тут він – частий гість презентацій та зустрічей із читачами. І хоча цілеспрямовано займатися творчістю почав лише декілька років тому, мрія писати книги для дітей – у нього з юних років.

/Микола Нечитайло, член Полтавської спілки літераторів
Коли я закінчував 7 класів, наша вчителька Настя Миколаївна дуже хотіла, щоб з нас хоч один хтось був літератором, письменником. І я хотів віддати шану, тому що вона за три кілометри по лісу ходила нас вчити. І тоді я почав думати, щоб відтворити красу, повагу до дітей/

Нині Микола Нечитайло – автор дев'яти книг. Переважно у них ділиться своїми спогадами з дитинства. Це оповідання, наприклад, про першу ялинку. Ілюстрації до нього створив Заслужений майстер народної творчості Євген Пілюгін. До речі, відзначають бібліотекарі, для дитячої книги велике значення має її зовнішній вигляд, адже маленькі читачі в першу чергу звертають увагу саме на це.

/Наталія Піскун, заступник директора Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені П.Мирного
Якщо це маленька дитина, то вона одразу дивиться на обкладинку, щоб була приваблива дитяча книжечка з ілюстраціями. Більш старші діти йдуть з конкретними запитами, з визначеним автором, чи, можливо, за шкільною програмою, тобто діти вже звертають увагу на автора, тему, жанр/

Смаки своїх найменших відвідувачів бібліотекарі вже добре знають. Кілька років поспіль їхні вподобання, говорять, не змінюються.

/Наталія Піскун, заступник директора Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені П.Мирного
Вже протягом двох років – це книги Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки». Як минулого року стала краща книга українського автора, так і в цьому. На другому місці – книга Дефо «Робінзон Крузо», і на третьому – «Гаррі Поттер»/

Написати книгу, яка б прийшлася до вподоби дітям, – не легке завдання. До цієї справи, говорить Микола Нечитайло, треба підходити серйозно та грунтовно, адже дитяча аудиторія – найвибагливіша.

/Микола Нечитайло, член Полтавської спілки літераторів
Це треба передати те, що ти бачиш, співчуваєш чому і хочеш зробити заклик дітей, щоб вони любили природу Україну, наш край/

Та найголовніший секрет успіху будь-якої дитячої книги, відзначає письменник, – бути щирим та відвертим, доносити до маленьких читачів життєві істини просто та лаконічно, щоразу повертаючись у спогадах у своє дитинство.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію