Деякі полтавські будинки опинилися під загрозою затоплення та загорання

Обіцяного 10 років чекають – рівно стільки в негоду жителям будинку по проспекту Миру, 24 на голову тече вода. У дощ вони перечіпаються об миски у підлозі власної квартири та не встигають виносити воду. На стінах та меблях – грибок, ще й ліфт не працює. Від чиновників – купа відписок. Із мешканцями багатостраждального будинку спілкувалася Олена Ляшенко.

Мешканці 9-поверхівки по проспекту Миру, 24 звернулися до телебачення як до останньої інстанції. Проблеми з будинком починаються від самих сходів – вони в дірках. Люди розповідають: нещодавно тут випала з коляски дитина. Тут же якось упав Вячеслав Миколайович, він уже 5 років, як не виходить без милиць.

/Вячеслав Комаров, мешкає у будинку по проспекту Миру, 24
Я спускався отак, трохи промахнувся, потрапив у яму і впав, добре, що милиця виручила/

Ось так на 6 поверх доводиться підійматися і Вячеславу Миколайовичу на своїх милицях, і малим дітям.

/інтершум
- Важко підніматися
- Ліфт не працює
- Не працює/

Проблеми з ліфтом у цьому будинку давно, люди кажуть: регулярно скаржаться. В під'їзді – чимало старих людей та малих дітей.

/Не робе, не робе, потім дивлюся – заробив, знов не робе, знову дзвонимо/

/Ксенія, мешкає у будинку по проспекту Миру, 24
Коляски тягаємо на собі, часто таке трапляється, звертаємося, буквально – подзвонили, в той же самий день відремонтували/

Що вище піднімаємося сходами, то цікавіше стає. Усе сильніше тхне сирістю, усе більше плям на стінах. Грибок тут уже в'ївся, люди кажуть: мають хронічний кашель від того.

/Ми дихаємо тим грибком уже 10 років, у мене інвалідність 2 групи!/

Найцікавіше – на 9 поверсі. Об кастрюльки на порозі щоразу, коли дощ, змушена перечіпатися Світлана Астахова. Тут просто зі стелі уже 10 років тече вода.

/І по стінах ось там теж тазік/

У жінки в руках – купа звернень, і стільки ж відписок від ЖЕДу. Ніби-то пообіціяли допомогти іще у 2006.

/Доручення про визначення терміну ремонту покрівлі при настанні сприятливих умов. Заступник начальника Касьяненко/

Ось інший лист – за 2008 рік.

/На ремонт поточний над вашою квартирою було надіслано лист до управління ЖКГ для внесення в план капітального ремонту на 2011 рік/

4 роки пройшло, а дах тече, як і раніше. На кухні – теж мисочки та ганчірки, у кухонних шафах – грибок.

/Ось тут теж я повимивала, повишкрябувала/

/Світлана Астахова, мешкає у будинку по проспекту Миру, 24
Те, що я могла зробити, зараз я вам покажу – на техповрсі я постелила лінолеум, ось черпаю звідти воду кожен день, коли дощ. Ми із сином виносимо по 6-7 відер/

/Євгеній, мешкає у будинку по проспекту Миру, 24
Ми навіть готові самі зробити, тільки б нам потім цю суму повернули як оплату за житло. Надій на те, що ЖЕД допоможе, немає, знову напишуть – «при сприятливих умовах» і, як завжди, до зими дійде, а потім скажуть, що взимку не роблять/

Та ж проблема – на вулиці Халтуріна, 13. Електрики кажуть: тут пряма загроза загорання. Лампочку у під'їзді уже давно не вмикають, кажуть люди, бояться. Тут без видимих причин не працює стаціонарний телефон – мешканка переконана, що дроти від сирості погнили. Так само, як і на Миру, 24, – купа відписок та обіцянь от-от дах поремонтувати. Ось останній лист від КП ЖЕО 2.

/Ціла сторінка про те, чим повинен займатися ЖЕД, тільки у кінці одним реченням – щодо ремонту покрівлі над квартирою. «Працівниками дільниці КП ЖЕО №2 внесено в перелік адрес житлових будинків ремонт рулонної покрівлі на 2015 рік та передано до УЖКГ». Коли ми зайшли на сайт ЖКГ, то своєї адреси не помітили/

Заступник начальника комунального підприємства ЖЕО №2 Михайло Лукін телефонною розмовою проблему люб'язно роз'яснив:

/Михайло Лукін, заступник начальника КП ЖЕО №2
- Ремонт дахів здійнюється після того, як УЖКГ виділить на це кошти. Поки кошти не виділяться, ремонту не буде. Другий варіант – люди самі ремонтують.
- Люди говорять, що готові робити ремонт своїми силами, якщо їм буде відшкодування. Такий варіант можливий?
- Не передбачено законодавством/

Ми зазирнули до графіку капітальних ремонтів дахів управління житлово-комунального господарства на 2015 рік. Мешканцям будинку 24, що на проспекті Миру, теоретично пощастило: їх будинок у переліку є, чого не скажеш про Халтуріна, 13. Синоптики покращення погоди поки не обіцяють, тож людям на останніх поверхах іще доведеться вимокувати калюжі та не вмикати світло в квартирах.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію