У Полтаві лише 5% від загальної кількості житлових будинків забезпечені приладами обліку теплової енергії

У Полтаві лише 5% від загальної кількості житлових будинків забезпечені приладами обліку теплової енергії. Наше місто за цією статистикою на загальноукраїнському тлі пасе задніх. Натомість встановлення будинкових лічильників теплової енергії, запевняють на підприємстві «Полтаватеплоенерго», за умови господарського ставлення їх мешканців дозволило б у рази зменшити втрати тепла у місцях його споживання. Яким чином у нашому місті планують вирішувати питання із будинковими лічильниками тепла, дізнавалися наші кореспонденти.

Опалювальний сезон у Полтаві добігає свого завершення. Остаточно риску під ним підводити ще зарано, говорять на підприємстві «Полтаватеплоенерго», адже, зважаючи на нинішні погодні умови, він, найімовірніше, продовжиться до великодніх свят. Проте попередні поточні підсумки вже є. Вцілому, розповідає генеральний директор підприємства Володимир Чернявський, опалювальний сезон 2014-2015 рр. минув без суттєвих проблем та позаштатних ситуацій. Відносно тепла зима сприяла тому, що обсяг спожитого блакитного палива був меншим, порівняно із кількома попередніми роками. Так на забезпечення населення послугами централізованого теплопостачання витратили 55 млн куб. метрів природного газу. Але до режиму тотального збереження енергоресурсів у наступному опалювальному періоді, говорять комунальники, слід готуватися вже сьогодні. Тож, для забезпечення раціонального споживання теплової енергії необхідно здійснювати її повноцінний облік і виявляти найбільш проблемні ділянки. Причому у поле зору такого моніторингу повинні потрапити як обсяги виробництва та відпуску теплової енергії, так і обсяги її споживання.

/Володимир Чернявський, ген.директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
В частині забезпечення обліку виробництва теплової енергії це питання ми вирішили три роки тому за рахунок власних коштів. Протягом року ми встановили на всіх без виключення котельнях на підприємстві теплові лічильники. Це коштувало підприємству понад 3 млн гривень на той час/

І якщо проблема із фіксуванням обсягів виробництва теплової енергії у Полтаві вирішена, то питання із обліком її споживання залишається відкритим. Фактично першочерговим завданням на сьогодні є встановлення будинкових лічильників теплової енергії у житловому фонді міста. Полтава у цьому плані помітно відстає від інших міст України. Довгий час у нашій державі встановлення лічильників було в зоні відповідальності балансоутримувачів – ЖЕДів та інших експлуатаційних організацій. З минулого року ставлення з боку Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, до цього питання змінилося. Нині Нацкомісія дозволила встановленням лічильників займатися теплопостачальним підприємствам. Відповідно до цього, у поточному році «Полтаватеплоенерго» планує забезпечити такими засобами обліку 41 житловий будинок у мікрорайоні «Левада». Із власних коштів підприємства на це буде спрямовано близько 2 млн гривень. Натомість вартість встановлення теплових лічильників на всіх без винятку будинках у місті за приблизними оцінками перевищує 40 млн. Таких коштів у підприємства немає, говорить Володимир Чернявський. Адже у 2015 році «Полтаватеплоенерго» на проведення всіх капітальних та поточних ремонтів має можливість розраховувати на суму, що не перевищує 20 млн гривень.

/Володимир Чернявський, ген.директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Розуміючи складність цієї ситуації, ми найближчими днями виходимо з пропозицією – ми хочемо запропонувати мешканцям міста Полтави співпрацю, яка полягає в тому, що мешканці кожного окремого будинку за власні кошти купують тільки лічильник, а ми власними силами і коштами цей лічильник монтуємо на кожному будинку/

Один будинковий прилад обліку теплової енергії коштує майже 20 тисяч гривень. Тому, щоб фінансове навантаження на мешканців житлового будинку було прийнятним і умовно не перевищувало 300 гривень з однієї оселі, ця ініціатива підприємства-теплопостачальника передусім спрямована на мешканців багатоповерхівок із двома і більше під'їздами із понад сімдесятьма квартирами. Таким чином, запевняють у «Полтаватеплоенерго», мешканці багатоповерхівки отримають додатковий стимул для більш господарського ставлення до власного майна і місць загального користування, що, безумовно, дасть можливість знизити рівень втрат тепла від 3 до 10%, а отже – і зменшити суми у своїх платіжках, незалежно від рівня діючих тарифів на централізоване опалення. За попередніми оцінками, самі ж витрати на встановлення такого лічильника теплової енергії у багатоквартирному житловому будинку можуть окупитися вже протягом одного опалювального періоду.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію