Письменник Сергій Жадан презентував полтавцям нову книгу віршів і перекладів

Його книги виходять у світ багатотисячним накладом і продаються за лічені дні, романи мають безліч літературних нагород, а читацька аудиторія постійно розширюється. Все це – про поета, прозаїка, перекладача Сергія Жадана. У рамках проекту «Війна та культура: діалог ворогів?» автор відвідав Полтаву і презентував читачам збірку віршів та перекладів «Життя Марії».

Багато полтавців переживають події в Україні, не випускаючи з рук книги Сергія Жадана. У них, говорять, простежується близькі кожному відчуття бездомності та розгубленості, а особливо – зараз. «Міцне» слівце, яке зустрічається на сторінках творів Жадана, не відштовхує читача, навпаки, зближує з автором.

/Анастасія Романюк, захоплюється творчістю Жадана
Хто сказав, що цього немає, це також відображення дійсності, немає нічого, чого б мистецтво не могло відобразити/

/Сергій Нагорний, захоплюється творчістю Жадана
Сучасна література відбиває всі реалії життя, така мова існує в житті, чому література має стидатися? В принципі, моє читання літератури почалося із Жадана, «Ворошиловград», вважаю, – його кращий роман. Маю майже всі його книжки, майже всі підписані, ось іще одну підписав/

До Полтави Сергій Жадан привіз нову книгу віршів та перекладів «Життя Марії». Видання вмістило 60 поезій самого автора та 20 перекладів творів Чеслава Мілоша. Деякі поет зачитав під час творчої зустрічі у педагогічному університеті.

/Лайф (Жадан читає свої поезії):
Діти носять натільні хрести й зелені берети.
Поїхали матері, поїхали наречені,
поїхали школярі – навчені і невчені
(домашній смуток, присмак меду й печені).
Поїхали злодії, виїхали повії.
Трагічні події, насамперед, – просто події –
буде що згадувати в смутку та безнадії/

Полтаву Сергій Жадан відвідав у рамках проекту «Війна та культура: діалог ворогів?». З ним планує об'їхати майже всю Україну. Частину зароблених коштів обіцяє передати на потреби учасників АТО.

/Сергій Жадан, поет, прозаїк, перекладач
Всі ми по-різному переживаємо ті події, які відбуваються. Хтось активно в них включається, хтось намагається абстрагуватись, заплющити очі, робити вигляд, що нічого не відбувається, жодної війни немає і смертей. Ми з друзями, з колегами-письменниками, музикантами намагаємось бути причетними до усіх цих подій. Допомагаємо пораненим, госпіталям, лікарням, переселенцям, нашим військовим/

Для мирного населення на звільнених територіях Сергій Жадан та його команда влаштовують поетичні вечори. Події в Україні вже знайшли відображення у творчості поета.

/Лайф (Жадан читає вірші):
Смерть не міняє звичок і вподобань.
Смерть міняє квитки і дорожні карти.
Щось мені не страшно на цьому страшному суді.
Після життя в розбитій країні на хлібі й воді
хто мене може судити, й чим мене можна злякати?
Співайте, гарпунники, серед моря йдучи на дно,
співайте, вигнанці, про те, що вам все-одно,
про те, що вигнання вас не позбавило віри.
Віра – це те, що тримає тебе в сідлі
навіть тоді, коли твої шанси такі малі,
що від тебе нічого не хочуть навіть твої командири/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію