Навіть пенсіонери чим можуть, допомагають нашим на передовій

Навіть пенсіонери чим можуть, допомагають нашим на передовій. У Полтаві живе подружжя, яке плете маскувальні сітки. Кажуть: коли вперше почули, скільки вони коштують, пригадали батька-рибалку, дістали його нитки, якими він плів ятері, та спробували зробити маскування самостійно. Тепер чоловік та жінка регулярно передають сітки солдатам та вчать плетінню інших.

Ось подружжя Калініченків із майстер-класом у сільській школі, в Мачухах. Сітка 3 на 6, кажуть, найзручніша для плетіння у домашніх умовах.

/інтершум
Цієї сітки достатньо, щоби БТР накрити, танк чи пушку/

Щоразу, кажуть, показують майстер-клас з молитвою за Україну. Беруть із собою ікони та Шевченка, оздоблені рукою пані Катерини. Вона певна: у царського мережива та рибацької сітки – спільне коріння.

/інтершум
Це воно народилося на основі плетіння рибацької сітки. Ось Тарас оздоблений/

У Мачухівській школі зібралися вчителі праці з Полтавського району. Хтось на фоні майстер-класу просто селфі зробив, хтось всерйоз зацікавився.

/Володимир Вільховик, учитель праці
Може з дітьми будемо також сітки робити, тим паче, наші випускники в зоні АТО. Та і дітям буде цікаво, так як у нас в селі річка поряд, то діти, може, будуть там чи садки виготовляти, чи, можливо, щось інше/

/Дмитро Таращук, учитель праці
Стало цікаво, як це робиться, щоб потім, можливо, зробити з учнями маскувальну сітку/

Григорій Данилович каже: сам почав плести майже одразу, як почув, що маскування потрібне на передовій.

/Григорій Калініченко, плете маскувальні сітки
Раз спитав: де ж беруться ті сітки. Кажуть: закуповуємо. А купувати ж дорого, ще як сказали ціну! А в мене від тестя лишилися нитки для ятерів, ну я вирішив сам плести сітки/

Цей диво-апарат Григорій Данилович сам зробив із того, що було вдома. Мотор від їх з дружиною першої пральної машинки, щось – від меблів, щось – від старого велосипеда. Калініченки кажуть: плетуть щодня до оніміння в руках. Вік дається взнаки, тож вирішили досвід нести в люди. Із майстер-класом побували у багатьох полтавських школах.

/Катерина Калініченко, плете маскувальні сітки
Радує те, що люди небайдужі, що долучаються, що думають із великою надією за Україну, щоб якось допомогти, підтримати. Можливо, оці сітки - нехай декілька, збережуть наших воїнів/

Окрім сіток, Катерина Андріївна плете воїнам милі дрібнички. Ось таких янголят уже близько сотні пішло на фронт. До кожного вона додає написаний власноруч вірш-молитву.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію