У кілька разів збільшилася сума щорічної премії імені Миколи Гоголя

У кілька разів збільшилася сума щорічної премії імені Миколи Гоголя. У переддень річниці його народження у Полтаві нагородили її лауреатів та вшанували пам'ять письменника. Урочистості провели не 1 квітня, у День народження Гоголя, а раніше – через міжміський театральний фестиваль, який стартує цього дня. 

Через дощ урочистості не були затяжними. У переддень народження Миколи Гоголя громада поклала квіти до його пам'ятника, виголосили короткі промови та перейшли у театр імені письменника – нагороджувати лауреатів щорічної премії.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Якщо минулого року переможець отримував 200-300 гривень, то цього року за перше місце він отримує 1500 гривень, за 2 місце - 1200, за третє - 1000 гривень. Також ми зробили заохочувальні призи по 800 гривень/

Премія імені Миколи Гоголя має статус міської літературної, започаткували її у 2009, коли відзначали 200 років від Дня народження письменника. Цього року на звання лауреата - найбільша за всю історію кількість претендентів - 45 чоловік.

/Світлана Порохня, заступник Полтавського міського голови, голова журі літературної премії ім.М.Гоголя
Всі роботи, які здавалися, були закодовані, за 2 тижні їх роздали всім членам журі, членами журі були літературознавці, викладачі педуніверситету, методисти міського методичного кабінету/

Найактивніші претенденти - учнівська молодь, головним здивуванням цього року члени журі називають велику кількість робіт від студентів-медиків. У старшій віковій категорії першу премію присудили Лесі Курилко із медакадемії, у середній - учениці 29 школи Олені Перчик, а у молодшій - Анастасії Погоді із 14 гімназії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію