Полтавські вчителі історії активно співпрацюють з Державним архівом області

Полтавські вчителі історії активно співпрацюють з Державним архівом області. Аби ознайомитися з його фондами, основними напрямками діяльності та практичним використанням документів у навчальному процесі, на базі цієї установи педагоги міста влаштували виїзне засідання методоб'єднання.

У Державному архіві Полтавської області на сьогоднішній день зберігається понад мільйон триста тисяч документів, які охоплюють більш ніж 300-річний період. Усі вони, переконані фахівці, мають стати в нагоді полтавським школярам для вивчення історії рідного краю.

/Валентина Гудим, директор Державного архіву Полтавської області
Історія, яка вивчається на підставі першоджерел, вона є більш цікавою, ніж та, яка написана у підручниках. Нам би хотілося, щоб історія все-таки була і системою знань, і спонукала людей до мислення/

Історики запевняють: різноманітні накази, старовинні документи, світлини доволі часто стають об'єктами дослідження школярів.

/Наталія Горпинченко, методист міського методичного кабінету
Вчителі історії готують учнів до конкурсу МАН, а це обов'язко потрібно, щоб робота була науковою, дослідною, розкривала історію рідного краю/

Те, як робота із архівними документами реалізувалася у конкретному медіа-продукті, на засіданні методоб'єднання демонструє історик 27-ої школи Людмила Безвіконна. Разом зі своїми учнями вона створила фільм про опозиційний рух в Україні та десидентів, які боролися з радянською системою.

/Людмила Безвіконна, вчитель історії та правознавства ЗОШ №27
Мова у фільмі йде про Українську робітничо-селянську спілку, яку створив Левко Лук'яненко, Степан Вірун, і діяла вона у 1959-1961 роках/

Інтерв'ю з донькою одного з представників цього руху, а також дослідження історичних документів лягли в основу цього 8-хвилинного фільму. Проведена пошукова робота не минула дарма – спільний проект учнів та вчителя приніс Полтаві перемогу на Всеукраїнському конкурсі мультимедійних проектів «Врятувати від забуття».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію