Діток із Дебальцевого, будинок яких розбомбили, одягли на весну та літо міліціонери та громада

Перед їх очима – досі буремне Дебальцеве. Вони потроху звикають до мирного життя та адаптують до нього дітей. На Полтавщині, у Гадячі, живуть біженці зі Сходу – бабуся, прабабця та прадід із чотирма онуками. Допомогу їм днями відвезли міліціонери. 

Зараз родина Дерунців звикає до мирного життя. Бабуся Тетяна розповідає: у дім в Дебальцеве влетіла міна. Вони з жахом згадують, як закривали собою онуків під час обстрілів. Бабуся, прабабця та прадід ховалися з дітьми по підвалах та погребах.

/Тетяна Дерунець, приїхала із Дебальцевого
Там як ми жили, я ж кажу, із підвала не вилазили. Блок-пост знаходився якраз, де наш будинок, постійно стріляли там, постійно/

/Валентин Логвинов, приїхав із Дебальцевого
Як із кінця лютого почали бомбити – у підвалі сиділи, ні побритися, нічого не можна, там холодно, а як почали бомбити, жах що було. Дім дрижить, у підвалі все дрижить/

Допоміг виїхати на Полтавщину та знайти житло у Гадячі волонтер-підприємець із Харкова. Тікали в тім, в чому були. Уже тут, на місці, обжитися допомагали добрі люди.

/Хтось приносив їжу, хтось – речі для дітей, хтось добром словом підтримував/

Полтавські міліціонери перейнялися горем та розмістили оголошення у соціальних мережах – прохання про допомогу. Вони ж і привезли на днях пакунки із тим, що назбирали.

/Сергій Гаврик, начальник Управління кадрового забезпечення УМВС України у Полтавській області
Протягом тижня люди з усієї Полтави, з райвідділів зносили речі цим дітям, весь кабінет був завалений іграшками, куртками, майками, шкарпетками. Ці речі розбирали майже день/

Діти, як діти, – вони завжди раді подарункам. Рокладають у шафу книги, перебирають іграшки, приміряють обновки. Тепер їм буде в чому ходити, їхали ж сюди у самому зимовому. Маленькі Вадим, Маргарита, Ваня та Соня ходять до місцевого дитячого садочка. Вони досі згадують шалене Дебальцеве.

/Тетяна Дерунець, приїхала із Дебальцевого
Ось учора ішли із садочка, вона каже: «Тут теж будуть стріляти?» Я кажу: «Зайчику, тут не стріляють!»/

Родина Дерунців планує залишитися у Гадячі надовго, повертатися, каже бабуся Тетяна, все-одно немає куди.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію