З першого квітня підвищаться тарифи на житлово-комунальні послуги

З першого квітня підвищаться тарифи на житлово-комунальні послуги. В обласній державній адміністрації запевняють: панікувати зарано, половина сімей зможе оформити субсидії. Кількість отримувачів такого виду допомоги суттєво зросте. Гроші на ці потреби є, у порівнянні із 2014-м суму збільшено у десять разів. З подробицями – наші кореспонденти.  

Разом із збільшенням тарифів на житлово-комунальні послуги у кілька разів зросте кількість отримувачів субсидій. Про це йшлося на нараді в обласній державній адміністрації.

/Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА
Навіть сім'я, яка складається із двох осіб, і її дохід – майже 5 тисяч у місяць, буде мати невелику субсидію. Це допомога держави. Ну а ті, хто отримує мінімальну зарплату, – 1218 грн., то майже 90% комунальних платежів погашатиметься в межах норм використання/

Субсидія призначатиметься за нарахованою зарплатою на 12 місяців, а не на опалювальний період, як раніше. Ця процедура здійснюватиметься на основі заяви і декларації про доходи. Якщо полтавці не отримають відповідних бланків, зазначалося під час зустрічі, їм слід звернутися до управління соціального захисту населення. Щоб оформити субсидію на наступний період, повторно навідуватись до відповідних органів не доведеться, вона призначається автоматично.

/Володимир Голуб, голова Громадської ради при Полтавській ОДА
Те, що від нас залежить, повірте, ми робимо. Пишемо і до Кабміну, і до Верховної Ради, адже від керівництва області це не залежить. Закони приймаються ВР, затверджуються чи подаються Кабміном, і до виконання іде сюди. Завдання Громадської ради, ОДА, ОР – зменшити цей тягар/

Підставою для відмови у наданні субсидії можуть бути лише високі доходи, або покупка на понад 50 тисяч грн. упродовж останнього року. Цей вид допомоги призначається в межах норм споживання комунальних послуг, все, що понад норму, споживачеві доведеться сплатити у повному обсязі. Але для пенсіонерів, говорить Олег Пругло, зроблять вийняток. Зможуть оформити субсидію і ті, хто винаймають житло, але лише за наявності договору оренди і переведення рахунків на оплату житлово-комунальних послуг на ім'я орендатора.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію