Близько 300 тисяч сімей Полтавщини цього року потребуватимуть оформлення субсидій

Близько 300 тисяч сімей Полтавщини цього року потребуватимуть оформлення субсидій. Таку цифру озвучив губернатор Валерій Головко на зустрічі з представниками комунальних підприємств. Про те, хто може оформити пільги на компослуги та що для цього потрібно, слухали наші кореспонденти.

Згідно з відповідною Постановою Уряду, розповідають фахівці, спрощується механізм нарахування субсидій і розширюється коло осіб, які мають право на їх отримання. Минулого року субсидії отримувало 65 тисяч сімей Полтавщини, цього – їх буде близько 300 тисяч.

/Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА
Ми зробили соціальний зріз на сьогоднішній день, він свідчить, що 170 тисяч пенсіонерів, 45 тисяч сімей з дітьми, 25 тисяч одиноких матерів, 15 тисяч інвалідів з дитинства, 8 тисяч малозабезпечених, 9 тисяч безробітних мають реальне право на одержання житлової субсидії з 1 травня/

Щоб оформити субсидію, пояснює Людмила Корнієнко, необхідно в органи соцзахисту подати заяву та декларацію про доходи. Ці документи потім перевірятимуть компетентні органи. Та є і певні обмеження: якщо хтось із членів родини протягом минулого року зробив покупку на суму більше 50 тисяч, то сім'я втрачає право на субсидію. Обговорили на нараді і питання завищення тарифів.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Сьогодні працює робоча група щодо з'ясування правильності чи неправильності розрахунків, які включені сьогодні в тарифи. Коли робоча група закінчить роботу, ми з'ясуємо, чи вони правильні, чи ні/

На виплату субсидій вже виділено понад 800 мільйонів гривень, тоді як минулого року було 70 мільйонів. За результатами наради Валерій Головко доручив розробити пам’ятки щодо механізмів нарахування субсидій з метою їх подальшого розповсюдження серед населення.

Стрічка новин