У Полтаві можна позбутися каміння в нирках без хірургічного втручання

У Полтаві можна позбутися каміння в нирках без хірургічного втручання. В обласній лікарні запрацював апарат – єдиний в Україні, який допомагає медикам боротися з сечо-кам'яною хворобою сучасним методом. Що таке літотрепсія – розповість Інна Безугла.

Дивитись на них на знімку – куди приємніше, зізнається Анна Феофанова з Лубен. Маленький камінець минулого тижня спричинив у неї раптовий напад болю. І вклав до лікарні.

/Анна Феофанова
Отак просто на роботі почало боліти в боку – нирка. Одразу викликали швидку і забрали. Це камінь був – більше, ніж сантиметр. Коли стався напад – це він вийшов з нирки. Вийшов і зупинився. Мені сказали, що треба їхати до Полтави і щось робити, бо він не дасть мені нормально жити/

З Лубен жінку привезли до обласної лікарні. Спочатку медики запевнили, що необхідно робити оперативне втручання. А згодом обстежили і провели зовсім іншу процедуру – тривалістю у 30-40 хвилин без жодного надрізу.

/Анна Феофанова
Трохи після операції боліло, а потім нормально себе почувала. На наступний день почали виходити пісок та невеликі камінці/

Жінка – одна з перших пацієнтів, яким надають допомогу у новому кабінеті урологічного відділення. Місяць, як тут запрацював дистанційний екстракорпоральний літотріптор. Це – остання надсучасна модель апарату ізраїльського виробництва. Його придбали рік тому, далі готували проект і ремонтували приміщення. Лише апаратура обласній адміністрації обійшлася у понад 3 мільйона. Але в Україні, кажуть медики, такий літотріптор – єдиний.

/Анатолій Філоненко, завідуючий урологічним відділенням ПОКЛ
Цей метод дозволяє без розтину, без великої операційної травми руйнувати камені нирок і сечоводів/

Далі дрібні частинки виходять самостійно природнім шляхом. До цього каміння видаляли тільки відкритим оперативним шляхом. Хворий відновлювався після операції за два, а то – й три місяці. Сучасна ж технологія скоротила час непрацездатності полтавців до 20 днів.

/Анатолій Філоненко, завідуючий урологічним відділенням ПОКЛ
За час впровадження апарату зроблено близько 10 літотрепсій. 6 – однократно і 4 – повторно. Близько 50 відсотків сечокам'яної хвороби підлягає лікуванню цим апаратом/

Але для цього каміння має бути відповідного розміру та щільності.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію