У Надержинщинській виправній колонії №65 працюють над профілактикою суїцидів

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі реєструють майже 800 тисяч суїцидів. Серед тих, хто у групі ризику, – громадяни, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі. Спроби укоротити собі віку тут бувають часто, щоправда, довести задумане до кінця вдається в поодиноких випадках. Все-таки за високим парканом із колючим дротом за засудженими стежать сотні очей. Про настрої засуджених та профілактику суїцидальних проявів – у нашому наступному сюжеті.

Свободу не заміниш жодними житлово-побутовими умовами. У Надержинщинській виправній колонії №65 є все для комфортного існування засуджених: ремонт у гуртожитках, триразове харчування, медичні послуги, можливість працевлаштування на швейному виробництві. Але все це – за парканом із колючим дротом.

/Тетяна, засуджена
З одного боку, зараз тяжко, бо знаходжуся у місцях позбавлення волі, а з іншого – якщо подивитися, що зараз робиться, то тут набагато легше. По-перше, тут гарні умови, кращі, ніж у Чернігові, наприклад/

Надержинщинська виправна колонія №65, що у селі Божкове, – установа, де відбувають покарання лише жінки, і усі – не вперше. Частина з них тут – по 4-5 разів. Із 305 засуджених майже 70 – за тяжкі злочини. Якщо у чоловічих колоніях, розповідає начальник колонії Микола Алєксєєнко, завжди багато відвідувачів, то жінок навідують рідко, і здебільшого батьки.

/Микола Алєксєєнко, начальник Надержинщинської виправної колонії №65
Втрачені зв'язки соціальні, і лише 29 із 305 осіб виявили бажання користуватися скайпом в інтернет-класі. Ми стараємося їм бути рідними, але все-одно вони нас приймають як «ментів», надзирачів/

Від депресії жінки рятуються, як можуть: працею, за яку отримують платню, і навіть допомагають рідним на волі, а ще – вірою в Бога. Частина ходять до храму, який облаштували в одній із кімнат.

/Наталія, засуджена
Храм відвідуємо, дивимося телевізор у вільний час, листи пишемо/

До засуджених намагаються не застосовувати дисциплінарних мір покарань, лише виховні.

/Іван Бабіюк, начальник сектору соціально-виховної роботи управління ДПСУ у Полтавській області
В кожній установі працює 1-2 психологи, в залежності від кількості засуджених. Ними проводиться і діагностична робота, і тестове вивчення засуджених. Якщо є засуджені, які мають не психологічні, а психічні проблеми, схильність до агресивних дій, працюють і лікарі-психіатри/

В установі співпрацюють із різними релігійними конфесіями, представники яких зустрічаються із жінками, проводять бесіди. Цього разу колонію відвідали представники Української православної церкви. Такі профілактичні заходи, говорять в адміністрації закладу, мають результати: суїцидів в останні кілька років не було. За словами Миколи Алєксєєнка, із 2000 року, відколи очолює установу, втрятували від самогубства двох засуджених, у 2002 і 2004 роках.

Стрічка новин