Майже зі столітнього забуття на полтавську землю повертаються втрачені мистецькі імена

Майже зі столітнього забуття на полтавську землю повертаються втрачені мистецькі імена. Талановиті художники, які отримали славу далеко за межами своєї малої батьківщини, тут довгий час залишалися невідомими. Відшукати їх та безцінні мистецькі роботи майстрів поставили собі за мету організатори проекту «Арт-місія» у Полтаві. Виставку цих унікальних картин вони презентували у літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського.

Проект «Арт-місія» у Полтаві повертає забуті імена. Виставка картин художників зі світовим ім’ям, які свого часу з різних причин залишили Полтавщину та стали невідомими для своїх земляків, - тому яскравий доказ.

/Олексій Петренко, організатор проекту «Арт-місія»
Унікальність цієї виставки у тому, що забуті імена і твори художників, про яких забули, повернулися у Полтаву/

Меценатам та колекціонерам Олексієві Петренку та Євгенові Аничину вдалося відшукати картини Хайнріха Едуарда Мюллера, Мане-Каца, Карела Ліски. Аби сьогодні відкривати цю виставку у літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського, їм довелося провести величезну роботу, майже по маленьких шматочках збираючи творче надбання художників.

/Євген Аничин, організатор проекту «Арт-місія»
Ці всі експонати зібрані протягом року, попереднього року, по крихтах: десь одне, десь - інше. Одні роботи були у Німеччині, інші - у Празі/

У своїй мистецькій кар’єрі кожен із цих художників зумів досягти неабияких висот. Наприклад, автор цих ліногравюр Карел Ліска після Другої світової війни був одним із засновників Спілки художників Чехословаччини. А починалося його життя у Полтаві.

/Євген Аничин, організатор проекту «Арт-місія»
Він народився у Полтаві у родині оперної співачки та віртуоза-музиканта у 1914 році. Потім, під час Громадянської війни, вони емігрували у Чехословаччину. Він був прогресивним, був в опозиції постійно, і після розгрому Празької весни довелося йому і звідти поїхати/

Ця виставка увібрала в себе шість ліногравюр Карела Ліски, портрет авторства Мане-Каца, пейзаж Хайнріха Едуарда Мюлера, а також світлини із особистого архіву відомого французького та німецького актора - уродженця Полтави - Григорія Хмари.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію