Жодного полтавця – із захворюванням на туберкульоз

Жодного полтавця – із захворюванням на туберкульоз. Такі результати минулими вихідними отримали медики, обстеживши майже 80 осіб за допомогою пересувного флюорографа. Медичний автомобіль у суботу працював на Театральній площі у рамках заходів до місячника боротьби з туберкульозом. 

Ці полтавці чекають своєї черги зайти у білий мікроавтобус. У машині нічого не роздають і не продають, а роблять флюорографічне обстеження. Безкоштовно пройти його вишиковується черга.

/Марина, прийшла зробити обстеження
Мені якраз треба було пройти флюорографію раз на рік, як зазвичай. Думаю, щоб мені не йти у лікарню, щоб не займати чергу і не витрачати час. Зручніше у вихідний день пройти/

Бажаючі обстежитися попри те, що про сам туберкульоз вичерпними знаннями не володіють, говорять: про його епідемію знають. Тому, хоч і не регулярно, але намагаються слідкувати за здоров'ям.

/Світлана Ткаченко, прийшла на обстеження
Всі знають, що в країні дуже складна ситуація, тому це необхідно. Це той мінімум, який можна зробити для себе, щоб потім не було дуже складно наслідки виліковувати. Він лікується, але дуже важко лікується/

Пересувний флюорограф – додатковий метод для стимулювання населення обстежуватись. Він працює швидко і зручно. Втім, зізнаються фахівці, про це полтавцям ще треба розповідати.

/Крістіна Криженко, PR-менеджер БО «Світло надії»
Люди почали йти більш активно. І знову ж, мала обізнаність, бо дехто підходить і говорить: які потрібні документи?. Люди стають більш поінформованими, вони відгукуються, запитують, коли іще буде працювати флюорограф. І що цікавить – коли отримають результат. Флюорограф цифровий, і результат – одразу ж на руки/

За минулий рік зменшилася кількість вперше виявлених хворих на туберкульоз і зменшилася кількість померлих від нього, розповідає про ситуацію в Полтаві міський фтизіатр.

/Михайло Ільченко, міський фтизіатр Полтави
Якщо в 2013 році було 157 вперше виявлених, то в минулому – 137/

Полтавщина на тлі загальноукраїнської епідемії туберкульозу має нижчі за середні показники. Але проблем ще багато.

/Володимир Печериця, головний лікар Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру
Збільшується кількість мультирезистентного туберкульозу, важких форм туберкульозу. І, маючи протитуберкульозні препарати, нам або дуже важко і дороговартісно їх лікувати. Або будемо говорити, що перспектив їх вилікувати значно менше, ніж у тих людей, у яких виявляють звичайну форму туберкульозу/

За день роботи пересувного флюорографу на Театральній площі обстежили 79 осіб. Жодного з них не направили на дообстеження.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію