День поезії, який припадав на суботу, відзначили у Краєзнавчому музеї Полтави

День поезії, який припадав на суботу, відзначили у Краєзнавчому музеї Полтави. Там вшанували пам'ять Василя Симоненка – на його честь відкрили виставку в одному із залів музею. А ще звучали вірші великих українських поетів у виконанні творчих людей міста. 

У цій залі працівники Краєзнавчого музею намагалися передати епоху, у якій жив поет. Василь Симоненко народився на Лубенщині, там же ходив до школи. Експонати для виставки збирали практично по крупицям. Музейники кажуть: усе цінне на Черкащині, де доживала віку мама Симоненка, – ось у цій хаті, де зараз музей. У нас зате є книга поета, подарована нею.

/Валентина Клочко, завідувачка науково-дослідницьким відділом новітньої історії Краєзнавчого музею
Це подарувала Ганна Федорівна Щербань. Взагалі Василь Симоненко народився у Бієвцях, у 1935 році. Його виховувала мама. «У мене була лиш мама та старий сивий дід», – писав Василь Симоненко. І ось вони на цій фото – із малим Васильком. Це десь кінець 30-х років/

Фото жінок, оспіваних Симоненком, із важкого колгоспного життя, які у повоєння піднімали Україну, зібрали на цій вітрині. На наступній – добірка світлин поета. Історики кажуть: його любили фотографувати. А ось дорога, яку він долав до школи.

/Валентина Клочко, завідувачка науково-дослідницьким відділом новітньої історії Краєзнавчого музею
Щоразу він долав дорогу у 18 кілометрів, ось цю дорогу, минав Бієвське урочище, 9 кілометрів туди і 9 назад/

Тут же на виставці – фото людей, із якими він дружив, книги, якими зачитувався. Симоненко вищу освіту здобув у Київському університеті імені Тараса Шевченка, працював у редакціях газет. Його називають предтечею шістдесятників, твори Симоненка зазнавали жорсткої цензури, їх скорочували, редагували і забороняли. Втім, люди їх переписували та передавали із рук в руки. До 80-річчя від Дня народження Симоненка та до Дня поезії і присвятили цю виставку та творчий вечір. Тут читалися вірші знаних українських поетів, звучали українські пісні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію