Створення належних умов для розвитку бізнесу – один із пріоритетів роботи органів державної влади

Створення належних умов для розвитку бізнесу – один із пріоритетів роботи органів державної влади. Саме тому, аби активізувати діяльність підприємців, в області у травні 2013 року прийняли комплексну програму розвитку малого підприємництва. Про підсумки реалізації останньої йшлося на засіданні комісії обласної ради з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій. 

На порядок денний цього засідання винесли 3 питання. Два із них – про підсумки реалізації програм розвитку малого підприємництва у Полтавській області, а також розвитку внутрішнього виробництва. Вцілому, відзначають фахівці, можна говорити про їхнє успішне впровадження. Проте на заваді повномасштабній реалізації цих програм стали проблеми із фінансуванням.

/Дмитро Орлов, в.о. директора Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА
Програма підтримки підприємництва у 13 році взагалі не фінансувалася, а в 14-ому році її обсяг фінансування був на рівні 25% і більшість цих коштів пішли на підтримку реальних проектів. Що стосується другої програми, то там взагалі обсяг фінансування на реалізацію програми склав десь до 20 тисяч гривень/

Попри це, якісні показники вдалося досягнути за рахунок заходів, які не потребують фінансових ресурсів. У 2015 році, відповідно до нової стратегії регіонального розвитку, обласна влада розроблятиме програми за новими напрямками підтримки підприємницької діяльності. І в цьому плані, вважає голова обласної ради Петро Ворона, варто зважати на кілька важливих аспектів.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
Перше – підготувати людей до роботи в умовах ринку, і щоб вони могли створити свої структури бізнесові. Друге – пільгове кредитування. І ми говоримо з вами за такі дозвільні центри. На апаратній нараді ми обговорювали вікна, які надають спрощені адміністративні послуги/

У підсумку засідання комісія рекомендувала Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації надати в обласну раду інформацію про проведений моніторинг виконання завдань цих Програм.

Стрічка новин