З початку цього року іспектори ДАІ Полтави виявили майже півсотні водіїв автобусів, які порушують ПДР

З початку цього року іспектори ДАІ Полтави виявили майже півсотні водіїв автобусів, які порушують Правила дорожнього руху. Найчастіше – це відхилення від встановленого маршруту та порушення правил проїзду пішохідних переходів. Втім, були і несправні транспортні засоби. Якими приладами перевіряють готовність автобусів до перевезення пасажирів – бачила Юлія Іващенко.

Володимир Котков перевозить пасажирів за маршрутом «Полтава-Щербані». Його автобіль технічно справний, запевняє водій, бо придбав його відносно недавно.

/Володимир Котков, водій
Просто починали ми на таких «ланцях»! Зараз працюємо на новеньких машинах, то тільки за порушення наказують/

Та не всі перевізники мають автобуси у такому стані, як у пана Володимира, розповідають інспектори ДАІ. Часто на дорогах міста вони виявляють водіїв, які керують автобусам з технічними несправностями.

/Олександр Башлій, інспектор сектору автомобільно-технічної інспекції ДАІ м.Полтава
Тріщини вітрового скла, були переобладнані, заблокований аварійний вихід, а також перевіряли люфтоміром. Здійснювали перевірку сумарного люфта рульового керування. Були транспортні засоби, в яких він перевищував граничне значення/

Якщо прилад покаже, що люфт рульового керування не відповідає нормі, пояснює Олександр Башлій, це може призвести до ДТП, адже автобус буде не так впевнено триматися на дорозі. А це особливо небезпечно, коли він наповнений людьми. Та не лише це може спровокувати аварію, розповідає водій з 35-річним стажем Олександр Бабич. Чоловік скаржиться: погані дороги – теж ризик виникнення дорожньо-транспортної пригоди.

/Олександр Бабич, водій
Це зараз, коли погані дороги, то в нас ламають ресори, в основному диски б'ються, гуму їсть, рульові тяги/

Інспектори ДАІ запевняють: вони намагаються працювати на випередження.

/Олександр Башлій, інспектор сектору автомобільно-технічної інспекції ДАІ м.Полтава
З початку року було перевірено 625 автобусів та маршрутних транспортних засобів. Було виявлено 47 порушень ПДР, з них також були і технічно несправні транспортні засоби/

За фактами виявлених порушень складають адмінпротоколи, які зобов'язують недобросовісних перевізників сплатити штраф.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію