Шахраї знайшли нові способи, як обібрати полтавців до нитки

У порівнянні з минулим роком кількість шахрайств на Полтавщині зросла майже вдвічі. За 2 місяці вже зареєстровано понад 350 кримінальних проваджень. Серед них – багато фактів обману з використанням реквізитів платіжних карток та телефонних шахрайств. Злочинці все частіше використовують інтернет-ресурси, щоб обібрати полтавців. Більше про це – у наступному сюжеті. 

Полтавці все частіше стають жертвами шахраїв. Це стається під час купівлі-продажу товарів та послуг в Інтернеті. Використовуючи реквізити платіжних карток, злочинці крадуть кошти з рахунків. Спустошують сімейний бюджет мешканців міста і телефонні шахраї. Це, зокрема, фіктивні повідомлення про затримання родичів працівниками органів внутрішніх справ. За уникнення кримінальної відповідальності псевдоправоохоронці вимагають хабара. Використовують для збагачення і ситуацію на Сході країни. В Полтавській області таких випадків поки що не зареєстровано, а от в інших регіонах вони траплялись.

/Роман Іващенко, заступник начальника УКР УМВС України у Полтавській області
Кажуть, що ваш син або чоловік у полоні, йому не телефонуйте, його телефон у нас, ніяких перемовин не буде. Якщо ви протягом 2-х годин перерахуєте кошти, ми віддамо вашого сина. Біжать до банку і перераховують ці гроші вночі, після цього телефон відключається, він як правило вже вимкнений/

Отримавши такий дзвінок, правоохоронці радять зв'язатися телефоном із людиною, іменем якої маніпулюють, щоб переконатися в достовірності інформації та зателефонувати на «102». Щодо шахрайств із картками, вони стають можливими через розголошення конфіденційної інформації власником рахунку. Її злочинці отримують, зокрема, представившись банківськими працівниками.

/Олександр Кравченко, начальник сектору боротьби з кіберзлочинами УМВС України в Полтавській області
80% таких фактів скоєно не на території області, ми співпрацюємо з іншими підрозділами міліції в інших областях. Картка – в одній області, знімають гроші – в другій, а в іншій, наприклад, у Полтавській, – потерпілий/

У сільській місцевості, говорять правоохоронці, шахраї намагаються збагатитися ще одним способом. Вони звертаються до чоловіків зі словами: «Якщо не хочете відправитись в АТО, дайте гроші на техніку для військових частин». Тож, почувши про такі факти, негайно телефонуйте до міліції. Її працівники обіцяють всерйоз зайнятися перевіркою волонтерських організацій, які займаються збором коштів на потреби армії та тяжкохворих співвітчизників.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію