Полтавська лікар може виграти 5 тисяч євро і лікувати за них дітей

Полтавський лікар виграла всеукраїнський конкурс і зараз просить підтримати її, щоб здобути перемогу серед семи європейських країн. Завідуюча дитячим відділенням Полтавської психіатричної лікарні мріє лікувати дітей у сенсорній та зоологічній кімнатах і в зимовому саду. Такі методики дають вражаючі результати, говорить медик. А кошти на це  можна здобути, якщо отримати перше місце в інтернет-голосуванні. 

Кожна двадцята дитина на планеті має той чи інший психічний розлад, підрахували у Всесвітній організації охорони здоров'я. Таких діток багато, розповідає завідуюча дитячим відділенням Полтавської обласної психіатричної лікарні Ольга Полив'яна. Та надати їм високоспеціалізовану допомогу не завжди можуть. На вистачає елементарного – обладнання. Минулої весни у психлікарні взялися здобути недержавні кошти і захотіли виграти Соціально-економічний грант під патронатом інституту Франції.

/Олег Погорілко, головний лікар Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні
Ми працювали цілу весну і літо. І здобули цей Грант – ми отримали перше місце по Україні. Цей Грант дав нам кошти в розмірі 5 тисяч євро/

Лікарі з пацієнтами вирощували квіти, садили город, створили ставок з рибками, займалися вишивкою на сітці, гралися з тваринами. Для дітей з розладами спектру аутизму, з вадами розвитку, порушеннями сенсорного сприйняття, з відставаннями психічного розвитку такі види терапії дають суттєву допомогу.

/Ольга Полив'яна, завідуюча дитячим відділенням Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні
Ми вже вели таку роботу: ми з дітками займалися на свіжому повітрі, ми вирощували яблука, які потім використовували взимку як сушку – варили компот із них. І цей проект був звичайною роботою нашого відділення. Ми вже робили це, просто не називали це словом «проект»/

Перемовини щодо придбання спеціалізованих деталей, обладнання медики вже ведуть. Кажуть: обійдеться приблизно у 100 тисяч гривень. Виграних коштів вистачить для цього, але лікарі хочуть більшого.

/Ольга Полив'яна, завідуюча дитячим відділенням Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні
У наших планах – створення зоологічної кімнати, зимового саду. Бо ми зрозуміли, наскільки важливо з дітками займатися серед рослин, серед тваринок. А не просто в голих стінах лікарні, де вони почувають себе не завжди комфортно. І не завжди охоче розкриваються. Все ж таки з дітками простіше у формі гри, – вони швидше йдуть на контакт і швидше лікуються/

Тепер Ольга Полив'яна продовжила участь в проекті «Земля жінок». Чи вдасться стати його переможцем, якого визначатиме журі, лікар не знає, тому націлюється здобути приз глядацьких симпатій. Це ще 5 тисяч євро. Допомогти у цьому може кожний – якщо зайде на сайт та проголосує. Часу майже немає, бо 20 березня голосування завершиться. Як єдиний представник з України, полтавка зараз на третьому місці, першою йде країна Португалія, друга – Франція. Адресу для голосування ви можете бачити на екрані чи знайти на нашому сайті.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію