Більше 20 робіт презентувала на виставці вишивальниця Надія Вакуленко

Більше 20 робіт презентувала на виставці у літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного вишивальниця Надія Вакуленко. Цим різновидом народної творчості вона професійно займається вже більше 30 років, проте працювати голкою починала ще у дитинстві. Про те, як зі звичайного захоплення вишивка перетворилася на справу всього її життя, майстриня розповіла нашим журналістам.

Вишивальниця Надія Вакуленко родом із Хмельниччини, утім майже все своє життя мешкає на Полтавщині. Змінити місце проживання колись її змусила любов до вишивки, яку з дитинства прищеплювали їй мати та бабуся. Утім одразу після закінчення школи пані Надія прагнула пов'язати своє майбутнє зовсім з іншим напрямком народної творчості – килимарством.

/Надія Вакуленко, Заслужений майстер народної творчості України
Коли ми з мамою приїхали в Решетилівку, прийшли в ліцей, голова приймальної комісії сказала, що група на килимарство вже набралася і тому запропонувала тільки вишивку. Звичайно, було розчарування, тому що, я думаю, я що хрестиком не вмію вишивати?/

Усі сумніви Надії тоді розвіялися, тільки-но вона потрапила у музей Решетилівського профтехучилища. Від початку навчання майстриня жодного разу не пошкодувала про свій вибір. У подальшому вишивання зробила своєю професією. На цій виставці Надія Вакуленко презентувала чоловічі та жіночі сорочки, рушники, виконані у різних техніках.

/Надія Вакуленко, Заслужений майстер народної творчості України
Багато різних мережок, поверхневих технік, це і лиштва, і солом'яні вічка, і зерновий вивід, і вирізування. На Полтавщині дуже багато різних технік, і така родзинка у вишивці Полтавщини – що в одній роботі використовується до 7-8 технік/

Своїми професійними секретами та знаннями майстриня залюбки ділиться з молодим поколінням. Майже 30 років є викладачем ручної вишивки у Решетилівському художньо-професійному ліцеї. Створювати власні сорочки із візерунками пані Надія навчила і свою доньку Юлію. Остання зізнається: найголовніше у вишивці – натхнення та знання, для кого її створюєш.

/Юлія Вакуленко, донька Н.Вакуленко, килимарниця
Коли ти відчуваєш енергетику людини, тієї, для якої ти робиш, якщо ця людина гарна, тоді настрій є, руки самі роблять цю роботу, а коли людина не цінує цього, якась непорядна, тоді робота зовсім не йде/

На цій виставці у Літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного знайшлося місце не тільки для авторських вишиванок Надії Вакуленко. Результат своєї творчості тут презентували й члени її родини – чоловік, донька та син.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію