Представники учнівського самоврядування Полтавщини сьогодні обирали голову обласної ради старшокласників

Представники учнівського самоврядування Полтавщини сьогодні обирали голову обласної ради старшокласників. Які завдання органу та хто із 9-ти претендентів на цю посаду очолюватиме його упродовж наступних 2-х років – в нашому наступному сюжеті.

За радянських часів навики громадської роботи молодь здобувала у комсомольських організаціях, нині ж з'явилися нові, ідеологічна основа яких – інша, але цілі і завдання – багато в чому схожі. Один із таких органів – обласна рада старшокласників.

/Владислав Лець, екс-голова обласної ради старшокласників
Орган створений шляхом голосування, спочатку в районах області представники шкіл обирають свого очільника на районному рівні, потім делегати з'їжджаються на обласний форум, і раз у 2 роки обирають голову обласної ради учнівського самоврядування/

І цей час прийшов: голову обласної ради старшокласників обирали представники учнівського самоврядування з усієї Полтавщини. Займаючись громадською роботою, говорять організатори заходу, молодь навчається самостійно вирішувати свої проблеми.

/Віталій Зелюк, директор ПОІППО ім.М.Остроградського
Реалізуються цінності гідності, прав людини, свободи і демократії/

Цього року на посаду голови обласної ради старшокласників претендувало 9 учнів шкіл області, кожен до дрібниць продумав, чим займатиметься у найближчі 2 роки.

/Владислав Колодяжний, учень Решетилівської гімназії
Можна співпрацювати із різними школами, обмінюватись досвідом із вчителями із різних країн, запрошувати їх, є різні програми обміну як учнями, так і вчителями. Таким чином буде ставати все краще і краще/

Найбільше голосів, а отже, і перемогу, одержала учениця 6-ї гімназії Полтави Наталія Решетняк, яка поділилася з нами своїми планами.

/Наталія Решетняк, учениця Полтавської гімназії №6
Ми знаємо про відому акцію «Зробимо країну чистою», яку розпочав Івано-Франківськ. Я хочу, щоб щось подібне було у Полтаві, щоб про нас почули усі/

Зі школярами власним досвідом громадської роботи поділився голова обласної ради Петро Ворона. Різні заходи, пригадує, організовував ще у шкільні і студентські роки.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
Молодь до самоврядування потрібно привчати зі школи, тому я вважаю, що у школі обов'язково повинна бути потужна самоврядна атмосфера, щоб діти могли змалку долучатися до вирішення своїх проблем, вчитися це робити у майбутньому. Зараз влада дуже потребує молоді, хай не бояться, хай ідуть, пробують/

На Полтавщині для активної молоді реалізують низку проектів, один із них – «Школа молодого депутата». Цього року його обіцяють вдосконалити, щоб учасники одержали не лише уявлення про роботу депутатів, а й практичні навички.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію