З квітня працюючі пенсіонери отримуватимуть на 15% менше виплат, ніж отримують зараз

З квітня працюючі пенсіонери отримуватимуть на 15% менше виплат, ніж отримують зараз. Таке нововведення трактує закон, прийнятий депутатами 12 березня. Згідно з документом, зміни торкнуться також пільгових пенсій і пенсій за вислугою років. Про ці та інші нововведення розповів начальник Пенсійного фонду Полтавщини Валерій Руденко на брифінгу.

Характер обмежень у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам залежить насамперед від конкретної роботи та займаної посади працюючого. Якщо людина працює прокурорсько-слідчим фахівцем, народним депутатом, суддею, державним службовцем, будь-який вид пенсії в період роботи не оплачується, розповідає голова Пенсійного фонду Полтавщини Валерій Руденко. Під час іншої роботи працюючий пенсіонер отримуватиме 85% призначених виплат, але менше 150% прожиткового мінімуму, тобто 1423 гривні 50 копійок.

/Валерій Руденко, начальник ГУ Пенсійного фонду у Полтавській області
Тобто всі пенсії, які перевищують вказаний розмір, якщо людина працює, з пенсії буде утримуватися 15%. Але після такого утримання пенсія не може складати менше, ніж 1,5 прожиткових мінімума/

Незалежно від розміру та виду пенсії, продовжує Валерій Руденко, обмеження оминуть інвалідів І та ІІ груп усіх категорій, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих та померлих військовослужбовців. Крім цих нововведень, зміни стосуються і пільгових пенсій. Поетапно збільшується на 5 років вік виходу на пільгову пенсію жінкам, які працювали в шкідливих умовах та іншим категоріям громадян.

/Валерій Руденко, начальник ГУ Пенсійного фонду у Полтавській області
Пенсії за вислугу років вчителям, лікарям теж підвищується на 5 років. Тривалість вислуги років, де було потрібно 25, тепер буде 30 років, треба мати вислугу, щоб скористатися правом виходу на пенсію, незалежно від віку/

Пенсії за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення будуть призначатися при поступовому підвищенні тривалості спеціального стажу з 25 до 30 років впродовж наступних 10 років.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію