Полтавські діти досліджують печери Карпат

Полтавські діти досліджують печери Карпат. А керівник одного із гуртків спелеології була у складі експедиції, яка у 2001 встановила світовий рекорд і знайшла продовження найглибшої печери світу – Вороняче, що на Кавказі. Як тренуються дослідники печер – бачила Олена Ляшенко. 

/Інтершум
Десь півроку мені тут, це в Криму, на змаганнях у Судаку.../

Даші Тимошевській 9, із печерним світом дівчинка знайома чи не з народження. Ось на сторінках журналу – фото її мами. Юлія Тимошевська була у складі експедиції, яка на зламі тисячоліть, у 2001, встановила рекорд і знайшла продовження в найдовшій печері світу Вороняче на Кавказі.

/Юлія Тимошевська, керівник гуртка спелеології ПОЦТКУМ
Що значить знайти продовження? Це потрапити в ту частину печери, де за всю історію людства не був ніхто/

Про це мріяли усі радянські спелеологи. Експедиція, де була Юлія, здійснила першопроходження у печеру із 200 метрів до 1710.

/Інтершум
На старт, увага, марш...
(тренуються спелеологи)/

Так тренується майбутнє української спелеології, вихованці гуртка спелеології Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Улюблений тренажер Андрія – скеледром. Хлопець відпрацьовує навики, які знадобляться у печерах.

/Андрій, займається спелеологією
Важкодоступні місця, де не можна пройти, – можна застосувати цей навик/

Ганна Бут у гуртку спелеологів опинилася під впливом розповідей батька та брата, теж дослідників печер. Зараз дівчина вчиться швидко підійматися із колодязя вгору. У неї є мрія.

/Ганна Бут, займається спелеологією
Відкрити, мабуть, новий район в якійсь печері, в якій не був іще ніхто. Уже навіть космос є дослідженим більше, ніж підземний світ нашої землі/

Тут займаються дітки різного віку. Майже всі вже знають, що таке печерний світ.

/Артур Голбан, займається спелеологією
Перший раз я був у Криму, у Карабі яйлі, було доволі таки страшно спочатку, але потім уже звикаєш/

До Криму зараз поїздки припинилися. Зараз полтавські спелеологи досліджують печери Західної України. Остання, яку відвідали, – печера Оптимістична, найдовша в Україні. У ній вони прожили тиждень.

/Дмитро Журавель, займається спелелогією
Було доволі незвично жити під землею, це, можна сказати, доволі важко. Топозйомки робили, розширювали прохід, аби наступні експедиції могли спокійно та швидко доходити до табору/

Гуртків спелеології – усього три на область. Діти того, де керівник Юлія Тимошевська, займаються у орендованому приміщенні на Ціолковського.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію