Що робити під час можливого артобстрілу. Поради фахівці

Незалежно від того, чи це акція протесту, або ж просто мирне зібрання, необхідно зберігати спокій. Особливо – у надзвичайних ситуаціях. Одна з можливих – артобстріл. Тут необхідно не панікувати, а тверезо оцінювати ситуацію, яка склалася. Якщо надзвичайна подія застала вас просто неба, необхідно лягати на землю, закривши голову руками. Яких ще порад слід дотримуватися, дізнавалися наші журналісти.

Якщо ви почули свист снаряда (він схожий більше на шурхіт), а через 2-3 секунди вибух, одразу падайте на землю, радять фахівці. Не панікуйте: вже те, що ви чуєте сам звук польоту, означає, що снаряд пролетів достатньо далеко від вас, а ті секунди перед вибухом лише підтвердили досить безпечну відстань. Однак наступний снаряд може пролетіти ближче до вас, тому замість самозаспокоєння швидко й уважно озирніться довкола: де можна заховатися надійніше.

/Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС Полтавщини
Якщо ви знаходитеся в автомобілі, то необхідно негайно зупинити цей автомобіль. На 5-10 метрів відбігти від дороги. Ні в якому разі не вважайте, що на авто ви можете втекти від обстрілу. Бо осколок може потрапити в авто, або в бак, де є паливно-мастильні матеріали. Автомобіль може загорітися/

Коли постріли затихли, радить Віталій Шкаревський, необхідно шукати безпечне місце для подальшого перебування. Найкращий варіант для переховування – захисні споруди.

/Віктор Стеблянко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА
Полтавська область – одна з найкращих в Україні. Майже все населення може переховуватися в захисних спорудах. До захисних споруд, так званих найпростіших укриттів, або подвійного призначення, відносяться підвали та цокольні приміщення будинків/

Під час руху, наголошують рятувальники, необхідно уважно аналізувати те, що у вас під ногами.

/Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС Полтавщини
Необхідно дивитися під ноги. Ні в якому разі не піднімати незнайомих речей. Бо бувають використовують касетні бомби, коли викидається багато бомб, і можна на них натрапити/

Полтавці теоретично знають про потенційну небезпеку, тому розробляють свої плани щодо збереження життя, і те, де можна перечекати можливий артобстріл.

/Бліци
- Дивлячись, де розірвалося. За стінкою, за бордюром. Тільки так
- Бомбосховища. Як звичайно
- А в мене погріб є. Там картопля. Все є. Самогон, консервація. Я висиджу. Не знаю, чи висидете ви, чи ні
- І бомбосховище. Ні. Кудись в підвали будинків. Але я не знаю, де вони знаходяться
- Не в приміщення треба, а так, щоб було місце відкрите. То я думаю так
- Ой, не знаю навіть. Може, в погріб ховатися
- В бомбосховще, або в переход
- Я так думаю: непогано було б у бомбосховище. Ну там би по 100 грам,
закусочка, і можна пересидіти. По-друге, потрібно закуповувати горілку/

В найгіршому разі – коли в полі зору нема укриття, – просто лягайте на землю і лежіть, закривши голову руками. Більшість снарядів та бомб розриваються у верхньому шарі грунту чи асфальту, тож осколки в момент вибуху розлітаються на висоті щонайменше 30-50 см над поверхнею. Трохи відкрийте рота – це вбереже від контузії при близькому розриві снаряду чи бомби.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію