На площі перед ОДА сьогодні одночасно відбулися 2 мітинги: «за» і «проти» ректора ПолтНТУ Володимира Онищенка

Анонсована напередодні акція за відставку ректора Полтавського техуніверситету Володимира Онищенка сьогодні переросла у подвійний мітинг. Під стінами облдержадміністрації крім активістів, які виступають проти очільника вишу, зібралися і його захисники. Чим закінчилося протистояння – дивіться у наступному сюжеті.

Скандал навколо Полтавського національного технічного університету набирає обертів. 12 березня Міністр освіти Сергій Квіт повідомив: Міністерство отримує численні звернення громадян з проханням вплинути на ситуацію, що склалася в Полтавському національному технічному університеті. Оскільки це – не перший скандал, пов’язаний з діяльністю ректора університету, ми вважаємо, що в такій ситуації найкраще, що він може зробити для збереження доброго імені університету, – добровільно написати заяву про звільнення.
Доки заяви немає – під стінами Полтавської ОДА – мітинг за відставку ректора Володимира Онищенка. Зібралися колишні викладачі, студенти університету, небайдужі полтавці та громадські активісти.

/Іван Минак, представник Ради Майдану
Коли ми від Ради Майдану у минулому році прийшли в інститут, коли нас покликали перевірити, чому ректор або керівництво вузу змушує знімати національні прапори, – жовто-блакитні. Ми тільки зайшли до вузу – вже прийшло 5 охоронців і з профсоюзів. Потім, коли ми дійшли до ректора, нас оточували десятки охоронців. Тобто це поліційна система вузу/

Несподівано до незадоволених ректором на площу перед ОДА прийшли і захисники вишу та Володимира Онищенка. Не обійшлося без сутичок.

/ІНТЕРШУМ
Перекрикують один одного/

Лідером «опозиціонерів» виявився проректор технічного університету – Богдан Коробко. Він і пояснив, чому люди вийшли на мітинг.

/Богдан Коробко, проректор ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка
Тепер виходить, що зробили з вищого навчального закладу просто шматок пекла на словах, спаплюжили нашу ділову репутацію, і ми її відстоюємо в судовому порядку/

Крім цього проректор повідомив, що Володимир Онищенко нині перебуває в лікарні.

/Богдан Коробко, проректор ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка
Здоров’я ж не вистачить на життя в таких умовах. Він в кардіологічному центрі. Його госпіталізували одразу після сесії обласної ради/

До мітингувальників вийшов голова обласної ради Петро Ворона.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
Якщо ректор займався політичними переслідуваннями, і це доказується – він повинен піти з посади. Я підтримую позицію Міністра освіти.
Ми не сформуємо нормальну інтелігенцію, свідому, національну, патріотичну, якщо ректори будуть тиснути і чинити політичний тиск за їхні переконання. Кожен викладач повинен бути взірцем для студента по своїй громадянській позиції, проукраїнській громадянській позиції/

Більше того, полтавським активістам стало відомо, що в ніч на 13 березня 3 автобуси зі студентами скандального вузу відправилися в Київ, аби підтримати свого ректора.

/Олександр Лещенко, голова ГО «Громадський Майдан Полтавщини»
Зараз прогулюють навчання, на якій підставі. Ті керівники, які повезли туди (викладачі), також «на якій підставі» поїхали, кинули учнів і на якій підставі зараз тут знаходяться учні.
- А вони тут уже?
- Так, учні прийшли, пригнали їх з проректором разом/

Петро Ворона пообіцяв розібратися і в цій ситуації, а також наголосив, що істину у цій заплутаній історії зможуть встановити лише правоохоронні органи.

Стрічка новин