Міністр освіти порадив ректору ПолтНТУ Володимиру Онищенку написати заяву на звільнення

Досі триває революція гідності, щоправда, місцевого масштабу у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка. Саме так активісти характеризують події, які вирують у стінах вишу навколо його ректора Володимира Онищенка. Незадоволені анонімно повідомляють як про факти корупції очільника вузу, так і про невідповідну займаній посаді поведінку. Нині до списку опонентів технічного університету потрапило і місцеве інтернет-видання «Полтавщина».

Понад рік у Полтавському національному технічному університеті неспокійно. Місто шириться чутками про невідповідну поведінку ректора навчального закладу Володимира Онищенка та корупційні схеми, які він використовує. Анонімні звернення дійшли до комітету з протидії корупції в органах влади.

/В прошлом семестре староста пришла перед парой и сделала объявление, мол нужно 10 человек от группы, которые могут уделить после пар пол часа во имя ПолтНТУ. Суть в том, что этим людям должны раздать банковские карточки, с них они берут определённую сумму и несут её старосте. Та же их главстаросте относит. Почему и зачем? Наша староста: «Не знаю, говорят – приказ свыше». А там что-то около 5 000 грн с группы вышло.

Частими є випадки відбирання стипендійних карток у лауреатів державних стипендій. Гроші, котрі були виділені аспірантам першого року (по 2000 грн.), привласнені ректором – аспіранти за них лише розписались.

Крім цього, Володимира Онищенка називають узурпатором влади та істинним диктатором в університеті, повідомляють, що його ідеалом являється кривавий Янукович, який, до речі, свого часу був офіційним опонентом при захисті докторської дисертації ректора/

Анонімні звинувачення в бік Володимира Онищенка – не єдине, що трапилося упродовж року. У цей час за дивних обставин звільнено понад 10 викладачів вишу. Почалося все з Артура Арояна, на захист якого і ставали колеги. Одним з них став Георгій Негай, який 48 років свого життя присвятив архітектурному факультету.

/Георгій Негай, колишній доцент кафедри основ архітектури ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка
Всі, хто підтримують Арояна, вони звільняються з роботи або за примусом, тобто доведення до звільнення викладачів, так як і я звільнився в знак протесту проти замовного голосування вченої ради, або за якимись вигаданими причинами ректора/

Деякі з викладачів підозрюють, що їх звільняють за активну проукраїнську позицію. Інші вважають, що причиною звільнення є поширення негативної інформації про ректора.

/Георгій Негай, колишній доцент кафедри основ архітектури ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка
Ректор, так би мовити, гонимий жадобою помсти, звільняє всіх незручних, неугодних йому людей, які підтримують Арояна, якого він запідозрив у публікації у соціальних мережах негативної інформації про нього/

У березні цього року – нова хвиля скандалів. Інтернетом почали ширитися 3 аудіозаписи. На одному з них, за твердженням невідомого автора, ректор Полтавського національного технічного університету Володимир Онищенко розповідає про свої враження від поїздки в Київ та революції гідності на засіданні вченої ради.

/Это стадо обезумевших людей двигалось по бульвару Леси Украинки сверху вниз. Быдло. Это стадо обезьян, которых людьми назвать нельзя.
Это быдло сносило все на своем пути. Это твари. Это люди, которые просто уроды. Понимаете. Другого слова я не подберу.
Сейчас, я бы лично на месте Президента, вот это смел бы все бульдозером, сравнял бы с землей/

Інший аудіозапис стосується вже Полтавського майдану.

/Сьогодні цинізм ситуації, що ця сволота, яка приходила на Майдани, молодь, яка піднялась. Ви подивіться на Пустовгара – це ж шизофренік, піііііі.
І ви в цьому Оазисі просто піііііі. Особливо архітектурний факультет з котушок злетів/

Третій аудіозапис стосується такого популярного нині вигуку «Слава Україні». На ньому ніби-то Володимир Онищенко незадоволений привітанням студентів його вишу.

/Так вот, Ирина Александровна, пииии вам. Я Вам говорю так, что пишите заявление. Я прохожу – одни студенты здороваются, а эти кричат «Слава Украине!». Ты что? Совсем уже мозгами поехали, Ирина Александровна. Надбавки на хер на ноль. Машина – за забор. И предупреждаю, не доводите ситуацию. Понимаете, почему в стране такой бардак? Потому что у этого дебила-президента такое же окружение, как вот здесь/

Нині ж керівництво полтавського вузу звернулося з позовом до викладачів університету з метою захисту ділової репутації та спростування недостовірної інформації.

/Святослав Келим-Золотайко, колишній викладач ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка
Дали свій коментар і свої судження, свою думку стосовно того, що відбувалося в університеті в період звільнення нашого друга Артура Арояна у вересні місяці.
Ті моменти, які є в статті, – у нас є підтверджуючі факти тієї думки, яку ми висловлювали/

Щоправда, сьогодні вони є уже колишніми працівниками вишу. Причина звільнення – закінчення строку трудового договору.

/Святослав Келим-Золотайко, колишній викладач ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка
Якби ж хоча б до мене висловили претензії по документам, які я надав, недостатня кваліфікація. Проте ніяких не було заперечень – просто не проголосували/

/Нато Мікеладзе, колишній викладач ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка
Офіційна причина звільнення – закінчення строку трудового договору. Неофіційна – самі розумієте/

У якості відповідача до справи залучено і журналіста, який проводив бесіду з викладачами інтернет-видання, Миколу Лисогора. Крім цього, на лаві опонентів представники вузу бажають бачити і власника засобу масової інформації. Саме на цій підставі судове засідання перенесли.

/Віталій Нікіпелов, представник ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка
Жодних вимог матеріально-правового характеру до жодного з відповідачів, тобто відшкодування моральної шкоди, не виставляється. Лише з’ясування достовірності інформації/

Разом з цим Віталій Нікіпелов прокоментував і аудіозаписи, які ніби-то мають відношення до ректора університету Володимира Онищенка.

/Віталій Нікіпелов, представник ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка
Я не експерт. Я знаю, що позиція керівництва ПолтНТУ, що ці записи є недостовірними і тому жодним чином на сьогоднішній день я не можу коментувати/

Ми спробували зв'язатися з Володимиром Онищенком, аби дізнатися його позицію з приводу скандальних аудіозаписів. Але ректор нам не відповів. Тож ми залишаємо за ним право висловити свою думку в ефірі нашого телеканалу.

Продовження цієї історії активісти прогнозують вже завтра 13 березня біля стін Полтавської облдержадміністрації. О 10.00 годині там відбудеться мітинг за відставку ректора Полтавського національного технічного університету. Юрій Бублик на своїй сторінці в фейсбук анонсував цей день, як невезучий для Володимира Онищенка. Крім того, на офіційній сторінці Міністерства освіти з'явилося повідомлення Сергія Квіта, що в такій ситуації найкраще, що Володимир Онищенко може зробити для збереження доброго імені університету, – добровільно написати заяву про звільнення.

Стрічка новин