У Полтаві презентували новий добровольчий батальйон

У Полтаві презентували новий добровольчий батальйон. Його назва – «Батальйон ОУН», чоловіки від нього уже 8 місяців як воюють, проте офіційного статусу окремого підрозділу Збройних сил України «оунівці» набули лише недавно.

Троє чоловіків від добровольчого батальйону ОУН зустрілися із пресою, щоб презентувати свій підрозділ і, як кажуть, змусити людей у мирних містах прокинутися і усвідомити:

/«Кавказ», боєць добровольчого батальйону ОУН
У нас війна, яка не закінчилася і не закінчиться до тих пір, доки якась сторона не буде переможена. Все. І ця війна може прийти куди завгодно, і сюди так само/

Поет у мирному житті Борис Гуменюк – ініціатор створення батальйону ОУН. Каже: усе почалося із бажання піти добровольцем на передову.

/Борис Гуменюк, поет, заступник командира добровольчого батальйону ОУН
Спершу я пішов до воєнкомату і мені було відмовлено за віком. Мені кажуть: «Дядьку, вам 45 років, ви ніколи не несли службу в армії, створюйте партизанський загін». Ну я послухав. Сів у своє авто, узяв мисливського карабіна, товариша і ми поїхали на передову/

Деякий час батальйон існував як взвод у складі «Азову». Потім упродовж 8 місяців – як батальйон без благословіння держави, а значить, майже без озброєння. Користувалися тим, що було на руках чоловіків, а також трофейною зброєю, здобутою у боях. Нещодано Генштаб дав змогу оунівцям стати окремим підрозділом у складі Збройних сил України. Чоловіки кажуть: із людьми проблем немає, бажаючих вигнати окупанта – море. І поразку під Дебальцевим міцний галицький дядько із позивним «Кіндрат» пояснює тим, що там не було добровольчих батальйонів. Піски, де нині базуються оунівці, зруйновано вщент, проте вони – під контролем наших.

/«Кіндрат», заступник командира добровольчого батальйону ОУН
Ми повилазили зі своїх нор, показали, що ми є, що є зброя і дали їм відкоша. Вони зрозуміли, що краще працювати там, де немає цих добровольців/

Дехто закидає добровольцям натягнуті стосунки із регулярною армією. Чоловіки кажуть: із хлопцями, які на передовій, стосунки чудові. Претензії – до Генерального штабу.

/Борис Гуменюк, поет, заступник командира добровольчого батальйону ОУН
Запитання є до Генштабу, дуже багато. Було багато запитань, коли ще рік тому без жодного пострілу віддали Крим. Я абсолютно переконаний, що було 10 тисяч, 100, може і мільйон чоловіків, які були готові боротися за Крим/

Суть добровольчих батальйонів – висловлювати громадянську позицію на передовій, кажуть бійці. Мовляв, те, що не може виказати солдат регулярної армії, не боїться заявити доброволець.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію