Епатажний проект вартістю 1 мільйон євро – у Полтаві

Епатажний проект вартістю 1 мільйон євро – у Полтаві. До 8 березня його привіз Ігор Калінаускас – всесвітньо відомий автор сучасної роботи «Тайна вечеря». У Галереї мистецтв він представив незвичну виставку картин і дав концерт у театрі імені Гоголя. АРТ-терапію у різних епостасях від живописця, психолога, автора більш ніж 16 книг та 22 музичних альбомів отримали наші кореспонденти.

Він довго роздивляється новоприбулі експонати Галереї Мистецтв і, задумавшись, затримується біля картин.

/Олег Пушков, відвідувач виставки
Просто знаходишся тут, відчуваєш певний стан і це приносить задоволення. От і все, що я можу сказати з цього приводу/

Олег Пушков має невеликий бізнес. А дружина долучає його до прекрасного. У Полтаві, зізнається, він побачив те, що очікував. Чоловік спеціально приїхав на виставку картин Ігоря Калінаускаса з Дніпропетровська.

/Олег Пушков, відвідувач виставки
- Він до нас приїде зі своєю лекцією, співами. А ця виставка була перед цим у Києві. У Дніпропетровську щось буде, а що саме - я ще не знаю.
- Ви вирішили не чекати?
- Звичайно/

Офіційна презентація починається незвичним музичним супроводом. Так полтавцям показують всесвітньо відомий проект, який презентували у легендарному музеї Леонардо Да Вінчі в Мілані. У центрі уваги – «Тайна вечеря» від живописця, психолога, письменника та вокаліста Ігоря Калінаускаса.

/Ігор Калінаускас, автор «Тайної вечері»
Усе, що ми робимо, усе, що роблю я, має одне джерело – це людська душа, людський дух/

Автор не багатослівний. Він говорить: хоче, аби кожен відкрив у собі безмежні можливості власного внутрішнього світу. Полтавські митці побачили у мистецькому проекті чистий символізм. Адже, крім власне робіт, у залі встановили довгий стіл із лавами та 12 скульптур ангелів.

/Іван Новобранець, художник
Ті, що пішли в рай, або небуття, оці символи повстають звідтіля білим духом/

Представників духовенства виставка вразила. Архієпископ Федір зізнався: тут, як у храмі, люди можуть замислитись над тим, хто вони і куди йдуть.

/Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький
Я очікував, я чув, що це інтерпретація відомої картини Леонардо Да Вінчі «Таємна вечеря». Але перші враження – це незвичність. А коли я почув презентацію голосову – я пережив щось особливе. Для мене це літургія/

Експозицію з міжнародною славою можна переглянути в Галереї до 22 березня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію