Йшлося про учасників АТО на прес-конференції директора Департаменту соціального захисту

Йшлося про учасників АТО і на прес-конференції директора Департаменту праці та соціального захисту населення Людмили Корнієнко. Торік на виплату матеріальної допомоги сім'ям загиблих і поранених з обласного бюджету спрямували 3 мільйона грн. У 2015-му проблеми цієї категорії вирішуватимуть комплексно: допомагатимуть працевлаштуватись, оздоровитись, отримати статус учасника бойових дій.

Вже 18 березня розпочнеться нова хвиля мобілізації. На Полтавщині мобілізують близько 4-х тисяч чоловіків. Ті ж, хто вже виконав свій військовий обов'язок, повернуться на Батьківщину. Усі ці люди, говорить директор профільного департаменту Людмила Корнієнко, повинні бути соціально захищеними.

/Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення
У нас в області діє одна комплексна соціальна програма, яка охоплює найвразливіші верстви населення. Зараз ми в програму включимо окремий розділ, який стосується соціального супроводження демобілізованих військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей/

Програму реалізуватимуть у кілька етапів. Вона, зокрема, передбачає соціальний супровід учасників АТО та їхніх сімей. Їм видадуть соціальні паспорти, з'ясують, чого найбільше бракує, допоможуть встановити статус учасника бойових дій та знайти роботу. Ще одне завдання – забезпечити цю категорію санаторно-курортним лікуванням. Путівки до оздоровчих закладів почнуть видавати вже з квітня.

/Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення
Враховуючи обставини, в яких проходила військова служба, те, що у нас вже 230 поранених військовослужбовців та 79 сімей загиблих військовослужбовців, дуже важливо всі вказані категорії громадян охопити належним соціальним супроводом, соціальною адаптацією та соціальною реабілітацією/

93 мешканця області вже отримали статус учасника бойових дій. Призначення останнього – компетенція комісії при Державній службі ветеранів і учасників АТО. Ще 50 родин полтавців мають статус сімей загиблих. Щоб отримати його, органи соцзахисту направляють документи на розгляд військово-лікарської комісії. З обласного бюджету кожній родині, яка втратила чоловіка, батька, сина в зоні АТО, виплатили по 25 тисяч грн. Ще по 609 тисяч грн. 29-ть сімей загиблих отримали від держави.

Стрічка новин