Політика, яку уряд України проводить відносно нафтогазового комплексу, знищить галузь

Політика, яку уряд України проводить відносно нафтогазового комплексу, знищить галузь. Таку думку озвучили на розширеному засіданні президії обласної ради. Адже плату за використання надр підняли, водночас, обсяги фінансування геологорозвідувальних робіт знизились, а більшість родовищ виснажені на понад 70%. Про ці та інші проблеми детальніше – далі у сюжеті. 

Для підприємств нафтогазового комплексу, левова частка яких знаходиться на Полтавщині, розпочинаються складні часи: податкове навантаження збільшилось, їх знесилюють позапланові перевірки. Серед негативних факторів – і відсутність інвестицій, виснаження родовищ та зменшення обсягів фінансування геологорозвідувальних робіт, тож у перспективі, говорять, – тотальне безробіття.

/Данило Кулаков, директор ГПУ «Полтавагазвидобування»
Навіть виконати показники, які були у нас в минулому році, ми не зможемо. Це перш за все пов'язано з тим, що останні 3-5 років «Укргазвидобування» не отримало жодної нової ліцензійної ділянки для проведення геологорозвідувальних робіт/

У плані нафтогазвидобування потенціал Полтавщини, як зазначалося, величезний, але держава створила такі умови для роботи профільних підприємств, що вони ледве жеврітимуть. Перш за все –через непідйомні податки.

/Костянтин Патеко, начальник управління з питань нафтогазового комплексу та промисловості Полтавської ОДА
70% рентних платежів, до цього слід додати ПДВ, ви все зрозумієте! Що ж залишається підприємству на виплату зарплати, на розвиток і все інше?/

На засіданні повідомили про угоду, підписану між обласною радою, облдержадміністрацією та підприємством «Укргазвидобування». Останнє пропонує спрямувати на соціально-економічний розвиток області 6 мільйонів грн.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Додаткові ініціативи цієї компанії полягають в тому, що якщо вони розпочнуть будувати соціальне житло, то певна частина квартир буде надходити для сімей, які втратили чоловіків в зоні АТО/

Не все так просто, запевняє голова обласної ради Петро Ворона.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
Якщо це не буде затверджено на рівні Кабміну, то ми не матимемо гарантій, що ці кошти надійдуть/

Зміни, наголошували на засіданні, потрібні на державному рівні. І потужний сигнал до Кабміну має надійти саме з Полтавщини.

/Степан Бульба, депутат Полтавської обласної ради
Я думаю, ми все-таки доб'ємося, щоб на рівні нашої області була проведена нарада за участю представників Дніпропетровської, Харківської, Сумської, Полтавської областей, на яку запросимо прем'єр-міністра, або хоча б профільного міністра/

У нафтогазовому комплексі, зазначалося, працюють десятки тисяч наших земляків, не можна допустити, щоб вони залишились без роботи, а казна – без податків.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію