Відтепер штраф за перевезення пасажирів без відповідної ліцензії складає 17 тисяч гривень

Відтепер штраф за перевезення пасажирів без відповідної ліцензії складає 17 тисяч гривень. Такі зміни днями внесли народні депутати до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Чи дотримуються норм закону полтавські таксисти, перевіряли наші кореспонденти спільно з ДАІ та Укртрансінспекцією.

Микола Андрійович займається перевезенням пасажирів вже близько 15 років. До інспекторів на дорогах, каже, звик. От і нині його зупинили працівники ДАІ та Укртрансінспекції для перевірки. Чоловік демонструє: водійські документи та всі дозволи на перевезення у нього є.

/Микола Бойко, таксист
- Ліцензія на транспортний засіб для перевезення пасажирів у службі таксі і ліцензійна картка
- Що засвідчує ця картка?
- Що я маю право перевозити пасажирів на власному транспорті/

Та цієї норми, розповідають в управлінні Укртрансінспекції, дотримуються далеко не всі водії-таксисти.

/Олександр Козловський, старший державний інспектор управління Укртрансінспекції у Полтавській області
Хочу нагадати власникам транспортних засобів, які займаються зараз господарською діяльністю в частині перевезення пасажирів на таксі: не всі спрямовують цю діяльність в законне русло. Тобто не беруть ліцензію на право здійснення цієї діяльності/

Крім посвідчення водія, техпаспорту та страховки, ліцензія та ліцензійна картка – це основне, що має бути у таксиста. Тим більше, говорять фахівці, ліцензія видається на необмежений період. Тобто один раз оформив – і їздиш без проблем. Ціна – близько 1200 гривень.

/Микола Бойко, таксист
Та не дорого, просто треба бути патріотом України, і щоб піднімати країну, платити внески, і буде все нормально/

Частина таксистів не мають відповідних документів. В результаті перевірок інспектори складають протоколи на порушників. Останні повинні сплатити штраф. Згідно з нещодавно прийнятим Законом «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», штраф зріс більше ніж у 10 разів.

/Олександр Козловський, старший державний інспектор управління Укртрансінспекції у Полтавській області
На даний час штраф у нас накладається судами районних судів від 340 до 1700 гривень. А з набранням чинності цього проетку штраф сягатиме понад 17 тисяч/

З початку цього року інспектори склали 70 протоколів на полтавських водіїв за порушення умов ліцензування. Розмір штрафу для кожного визначатиме суд.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію