Вчителі та учні загальноосвітньої школи №5 помінялися місцями

Вчителі та учні загальноосвітньої школи №5 помінялися місцями. Щоправда, лише на один день. У рамках Дня самоврядування діти мали змогу випробувати себе у ролі вчителів, класних керівників і навіть адміністрації школи. Що з цього вийшло – дивіться у наступному сюжеті. 

Цей день у 5-ій школі розпочався з незвичайної лінійки.

/ІНТЕРШУМ
Урочиста передача повноважень директора/

Разом із символічним ключем від кабінету директора десятикласниця Анастасія Романюк отримала на сьогодні право виконувати обов'язки очільниці навчального закладу. Її помічники – так звані «дублери» заступників директора – також старшокласниці. Вони стежать за дисципліною учнів, перевіряють роботу вчителів, контролюють харчування школярів. Таке перевтілення відбувається у навчальному закладі вперше. Завдяки ньому учні висловлюють свою думку, заявляють про себе як про лідерів. Крім цього, дорослі мають змогу прислухатися до дітей та навпаки.

/Валентина Міняйло, заступник директора з виховної роботи ЗОШ №5
У рамках пілотного проекту «майстерня самоврядування – від учнівського до місцевого», який ми започаткували на початку навчального року, сьогодні ми проводимо День самоврядування у школі/

Початок дня – обов'язкові збори у кабінеті директора. Цього дня їх проводить Анастасія. Директор закладу Тамара Жага зі своїми заступниками – лише у якості консультантів. За власних «дублерів», говорять, спокійні, адже ті пройшли достатню підготовку. Самі ж учні добре засвоїли поради своїх наставників. Дуже суворо до школярів цього дня ставитися не будуть.

/Анастасія Романюк, учениця 10 класу ЗОШ №5, директор-дублер
Керівнику не завжди потрібно бути суворим, тому що завжди потрібно знати, у який момент можна бути добрим другом, щоб дати пораду щодо проведення уроків, якусь настанову, підбадьорити, а в якийсь момент трішки суворості, тому що все-одно повинна зберігатися субординація/

Загалом 60 учнів цього дня «приміряють» на себе незвичайну роль педагогів. У дев'ятикласниці Ангеліни Миронової – дебют: щойно закінчився її перший у житті урок у якості вчителя. Результатом дівчина задоволена.

/Ангеліна Миронова, учениця 9 класу ЗОШ №5, вчитель-дублер
Всі слухалися, всі були готовими. Мені сподобалося/

День самоврядування – перший в історії школи, але не останній. Подібний обмін місцями між учнями та вчителями тут планують влаштовувати двічі на рік – восени, напередодні Дня вчителя, та навесні, до 8 Березня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію