Наше місто стало піонером у новому проекті по боротьбі з ВІЛ/СНІДом в Україні

Полтавщина – перший регіон в Україні, де розробляють нову програму протидії ВІЛ/СНІДу. Останні два місяці іноземні фахівці активно вели перемовини з полтавськими медиками та працівниками неурядових організацій. Нині приїхали до Полтави, щоб дати зелене світло програмі. Як розвиватимуть медицину далі – обговорювали у вівторок під час засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією.

Це – сучасні біохімічні аналізатори. За їх допомогою в Полтавському обласному Центрі профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом роблять комп'ютерні дослідження крові. Нині з 15 територій області сюди везуть матеріал для діагностики. Полтавські медики говорять: можна і треба за згоди пацієнтів розширювати і ці можливості. І з матеріалу проводити дослідження не тільки на одне із захворювань.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Якщо ми будемо доставляти кров пацієнта на біохімічний аналіз, то чому ми не можемо, при згоді його, це й же аналіз провести на ВІЛ і таке інше?/

Нині, запевняє Віктор Лисак, пацієнтів з кількома захворюваннями не перенаправляють у різні заклади, а лікують в одному місці комплексно різні фахівці. І ці послуги закликають розширювати. Медпослуги на первинному рівні мають бути рівноправними і якісними, кажуть полтавські фахівці. У цьому їх підтримують іноземні спеціалісти. Так до Полтави завітала директор проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії», що здійснюється за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Наша область стала першою, де розробляють нову програму протидії ВІЛ/СНІДу.

/Ната Аваліані, директор проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії»
Напрямки тут основних три: це стратегічне, тобто, планування нових підходів. Друге – фінансове забезпечення програм. І третє – розвиток кадрового потенціалу/

Іноземні партнери розробляють стратегію розширення ВІЛ-послуг і на місцях, і на центральному рівні, сприяючи реформам всієї галузі охорони здоров'я. Програму обговорювали фахівці різних служб під час Координаційної ради. Полтавщина, зазначають представники неурядових організацій, знову виступає піонером у впровадженні нових програм, бо ставить високі завдання.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»
90% людей мають бути протестовані з груп ризику. 90% людей мають бути залучені до програми лікування, і ще 90% людей повинні мати стійке вірусне навантаження. Тобто, бути ефективно проліковані. У нас є всі можливості, аби до 2018 року скоротити нові випадки ВІЛ-інфекції і смертності від СНІДу/

Програму складали разом з іноземними фахівцями і називають її однією з кращих в Україні. Коли стратегію затвердять на обласному рівні, її почнуть активно впроваджувати.

Стрічка новин