До 2020 року в Полтавській області поліпшуватимуть соціальне становище ромського населення

До 2020 року в Полтавській області поліпшуватимуть соціальне становище ромського населення. Про це під час засідання «круглого столу» говорили в обласній державній адміністрації представники громадського об'єднання нацменшини. Два роки тому в Україні почала діяти відповідна стратегія за підтримки іноземних організацій. Які проблеми полтавські роми називають зараз найголовнішими і що вдається покращити їм у своєму житті – дивіться далі.

Полтавські роми не мають освіти. Таке зауваження озвучують самі представники громадської організації нацменшини. І дану проблему вважають чи не найголовнішою.

/Микола Чернявський, голова ГО «Миргородські рома»
Тому що дуже-дуже необізнані люди. Є такі, що два класи закінчили, три класи. Зараз ми працюємо над цим. У нашій організації вже чотири особи, яких ми відправили до інститутів. Вчаться/

Харчування, медицина, юридична допомога. У цих напрямках наразі отримують підтримку роми, розповідає Микола Чернявський. Практично вдалося видати і паспорти, говорить голова об'єднання. Але влаштувати ромські базари для забезпечення працевлаштування так і не змогли.

/Микола Чернявський, голова ГО «Миргородські рома»
Причини назвати навіть важко. З владою домовитись також не вдається, бо вони вважають, що це – стихійне лихо/

Проблеми ромської національної меншини вислуховують в облдержадміністрації за «круглим столом». А як допомогти вирішити, поки не кажуть.

/Артем Бабак, директор Департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА
Тут треба дуже обережно взагалі казати про певну національність. У нас існує проблема і взагалі працевлаштування українців. Тому це все треба в контексті загального розглядати/

Обговорювали з представниками різних служб і те, наскільки населення обізнане з проблемами нацменшини. Виявилося, що самі роми, наприклад, до центру зайнятості не зверталися. А спілкування щодо працевлаштування, як правило, проходить між представниками організації та очільниками громадських об'єднань.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію