У Полтаві знову може подорожчати проїзд: сьогодні під стінами міської ради зібралися перевізники

Своя акція протесту – у перевізників. Кілька десятків їх сьогодні зібралося під стінами міської ради. Це, мабуть, був найкоротший мітинг, який пам'ятають у мерії, адже за кілька хвилин вони розійшлися, так і не пояснивши причини свого зібрання. Що хотіли донести до влади, і чи не залишаться полтавці без транспорту у найближчому майбутньому - у сюжеті Марини Мольки.

Полтавою ширяться чутки про подорожчання проїзду у маршрутках. І хоч жодних розрахунків до міськвиконкому з проханням переглянути тарифи перевізники не подавали, у п'ятницю представники деяких транспортних підприємств зібралися під стінами міської ради. Щоправда, одразу ж і розійшлися.

/Лайф
Голос із натовпу:
- Нам дали вже відповідь і сказали, щоб ми не збирались.
- Нащо ви знімаєте? Вам же сказали не знімати!
- Ми ж вам пояснили, що ми не мітингуємо/

Як зазначається у матеріалі інтернет-видання «Полтавщина» (з посиланням на анонімне джерело з кола перевізників): «Реальний тариф зараз – близько 10 грн. Але, якщо оцінювати реалістично, із врахуванням інтересів пасажирів, – 5 грн. як мінімум. Якщо його не змінять, в найближчі дні половина маршруток стоятиме під парканами, піде на запчастини». Більшість полтавців лякає навіть думка про те, що доведеться витрачати на проїзд як мінімум 10 грн. у день.

/БЛІЦИ
Ходжу пішки, а тоді - взагалі!

Я, звичайно, проти того, щоб у Полтаві піднімали вартість проїзду, бо у нас відстань дуже маленька між зупинками, а от в Києві та Харкові по 4 грн. – це цілком нормально із їхніми зарплатами, я вважаю.

Враховуючи, що бензин удвічі подорожчав, що ви хотіли?/

Перевізники запевняють: якщо ціни не піднімуть, частина транспорту просто не вийде на маршрут, що, стверджують, відбувається вже зараз.

/водій
Зарплата впала, не піднімається, це по-перше. Солярка дорога, автобуси дизельні зараз практично не їздять, їздять на газу, але обіцяють, що ось-ось і газ подорожчає, тому перспектив приємних – жодних/

Підвищення вартості проїзду, пояснює один із перевізників, який попросив не називати його імені, – це вимушений крок.

/Розмова телефоном
На сьогоднішній день і так пасажиропотік впав, бо народу важко, народ не виживає з цими зарплатами. А залізяка, її не можна умовити, щоб вона їхала без палива. Нині літр солярки – 30 грн. Для автобусів «Богдан», а це автобус на 22 сидячих місця, потрібно кожного дня 62-66 літрів, 60 помножити на 30 – це 1800 грн/

Жодних заяв чи розрахунків з проханням переглянути тариф, як повідомили у прес-службі міської ради, від перевізників не надходило. Навіть після того, як документи отримають, проведуть громадське обговорення, а потім – розглянуть питання на сесії. Тож поки що говорити про підняття ціни за проїзд – зарано. Але полтавці переконані: це неминуче.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію