На тих, хто воювати не хоче, чекає покарання

На тих, хто воювати не хоче, чекає покарання. Півсотні кримінальних проваджень на Полтавщині відкривається щодо осіб, які ухиляються від мобілізації. Таку цифру озвучили в обласному військкоматі. Тим часом правозахисники сперечаються про законність примусових методів у цьому непростому питанні.

Не секрет, що не всі хочуть воювати. У когось – релігійні переконання, у декого – сім'я чи робота. Та часто ухилення від мобілізації – це спосіб засвідчити свою позицію.

/не хоче воювати
Наглядно видно, що у нас в країні на цьому заробляють гроші, тому держава боїться, що ті, хто зараз в АТО, вернуться сюди, і...Тому вони їх усіх там покладуть, тобто я не повернусь. Плюс діти є, яких треба годувати, дружина, мама пенсіонерка, і ще оці кредити – ну просто ніяк.../

А ще – люди просто бояться. Із уст в уста передаються історії одна страшніша за іншу.

/не хоче воювати
Хлопець поїхав у АТО, його там прострелили, 2 чи 3 кулі наскрізь пройшло. Він намагався інвалідність оформити, йому сказали, що це побутова травма, ніяке не АТО, документів немає.../

Диму без вогню не буває. І правозахисники країни вказують на масу порушень з боку самої держави у мобілізаційній справі. Це стосується і заборони виїзду із країни, соціальних гарантій учасників бойових дій, особливо багато порушень відмічали під час попередніх хвиль мобілізації.
Тим часом ухиляльників лякають покараннями. Згідно зі статтею 336 Кримінального кодексу України, тим, хто ухиляється від мобілізації, загрожує позбавлення волі терміном від 2 до 5 років.

/Едуард Бородай, заступник військового комісара Полтавського обласного військкомату
Створюється так званий реєстр громадян, які ухиляються від мобілізації. Коли він буде створений, переданий в Міністерство оборони, а далі за ним буде надана правова оцінка кожному. І, згідно з чинним законодавством, будуть вжиті певні дії/

За даними військкомату, станом на сьогодні матеріали на 51 людину, яка ухиляється від мобілізації, уже направлені до правоохоронців. На них будуть відкриті кримінальні провадження.
Боєць добровольчого батальйону «Донбас» Олександр Коба був гостем нашої студії. Зараз хлопець на Сході. Він каже: із тих, хто воює із примусу, мало користі.

/Олександр Коба, боєць добровольчого батальйону «Дніпро-1»
Нехай ці люди краще сидять вдома, тому що вони будуть тільки заважати, панікувати, тікати, відступати у відповідальний момент. Тому нехай із нами краще будуть перевірені люди/

Наших на передовій більше хвилює те, що новобранці приходять неготовими до бою. А юристи наголошують: закон мають дотримуватися усі сторони.

/Олександр Лемешко, юрист
Особа, яка отримує повідомлення з обов'язком з'явитися у військовий комісаріат, вона повинна виконати цей обов'язок. Постає питання про відповідність медичним критеріям, психологічним і фізичним, тому певного рівня медичних показників треба дотримуватись. Особа, якій вручаєтся документ, має право, відповідно право кореспондує обов'язок, якщо особа має право, хтось повинен це право за рахунок своєї компетенції і повноважень реалізувати. Особа повинна отримати інформацію про свої соціальні права, гарантії і взагалі про свій соціальний статус/

«Атовці» залишають сім'ю, роботу, зрештою ризикують життям і здоров'ям, тож їх права мають бути забезпечені навіть у складний для держави період, переконані правозахисники. Тоді, можливо, і тих, хто ухиляється, буде менше.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію