На Полтавщині визнали існування проблеми ВІЛ-інфекції та СНІДу

На Полтавщині визнали існування проблеми ВІЛ-інфекції та СНІДу. І хоча наша область – не найбільш вражена з точки зору поширення епідемії, вона входить до вісімки пілотних регіонів, де запровадять інноваційні проекти ефективної протидії ВІЛ/СНІДу.

Полтавщина – одна з 8 областей України, де упродовж року вже здійснюється реалізація інноваційного проекту USAID «RESPOND». Спрямований він на ефективну протидію поширенню епідемії ВІЛ/СНІДу. Експерти стверджують: у випадку продовження роботи у цьому напрямку такими ж темпами до 2030 року ми зможемо впевнено заявити, що епідемію зупинено.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»
Все, що від нас зараз потрібно, – це те, що ми уже могли зробити в Полтаві – налагодити взаємодію між громадськими організаціями, місцевою владою, медичними закладами. Передати цей досвід в райони. Зробити доступною діагностику і лікування. Якщо ми це зробимо, то нашу область чекають гарні результати і ми зможемо скоротити кількість смертей від СНІДу і нових випадків ВІЛ-інфекції/

Особливу увагу, зазначають спеціалісти, необхідно звернути на надання первинної медичної допомоги, адже 80% пацієнтів залишаються на цьому рівні. Для ефективної боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу важливим також є налагодження роботи медиків у районних центрах області.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА
Сьогодні ми передбачаємо у центрі СНІДу 5% анонімного тестування. Але чи всі зможуть приїхати з того ж Пирятина чи Гадяча. Де взяти час? Ми знаємо, які є сьогодні навантаження фінансові і таке інше. Зараз все йде до того, щоб наблизити ці послуги, щоб вони були в комплексі у центрах первинної медико-санітарної допомоги/

Задля досягнення необхідних результатів у Полтавській області делегація RESPOND з Департаментом охорони здоров'я та громадськими організаціями планують скористатися новою стратегією.

/Олена Герасимова, директор проекту USAID «RESPOND»
90% людей мають знати про свій статус. 90% з тих людей, що знають про свій статус, мають отримувати лікування. І 90% з тих, які отримують лікування – лікування має бути ефективним. Тому наш перший крок – це поширити доступ до консультування і тестування. Ми будемо працювати у цьому напрямку, щоб було більше точок входу, щоб залучати людей до тестування і підвищити рівень обізнаності щодо ВІЛ-статусу/

Запровадження інноваційних проектів планують здійснити за допомогою існуючої системи охорони здоров'я, без створення нових медичних закладів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію