Полтавці стали менше платити за тепло

Рівень оплати послуг за централізоване теплопостачання споживачами на сьогодні складає майже 73% проти минулорічних 96%. Таку статистику наводять в обласному комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго». На цьому, говорять, скоріш за все позначилося збільшення фінансового навантаження на споживачів. Яка ситуація нині з розрахунками за отримане тепло та як зарекомендував себе сезонний тариф, дізнавалися наші кореспонденти.

Непроста зима видалася цього року для полтавців. По-перше, у зв'язку з подорожчанням енергоносіїв у дію ввели нові тарифи на опалення. Крім цього, на зміну звичним розрахункам за спожите тепло, відповідно до яких за послуги теплопостачання споживачі мали змогу розраховуватися протягом всього календарного року, прийшов сезонний тариф. Останній, розповідають на підприємстві «Полтаватеплоенерго», передбачає основне фінансове навантаження зі сплати за послуги опалення власне лише на опалювальний період, тобто із жовтня по квітень. Ця ситуація, швидше за все, і вплинула на рівень оплати послуг полтавцями. Відтак на сьогоднішній день він складає 73% на противагу минулорічним 96%. Проте деякі споживачі, розповідає заступник генерального директора підприємства зі збуту Роман Кашин, проводять так звані авансові платежі, тобто рівними частинами протягом року.

/Роман Кашин, заст.ген.директора зі збуту ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Щоб не було заборгованості на кінець опалювального сезону, потрібно сплачувати рівними частками 50% від тарифу, але, починаючи з травня місяця, тобто якщо хтось почав платити суму менше 50% від тарифу, або пізніше травня, то на кінець опалювального періоду може виникнути заборгованість/

Розуміючи непросту ситуацію із фінансовими можливостями споживачів, соціально незахищеним категоріям населення держава йде назустріч, полегшуючи цей тягар допомогою у вигляді пільг, субсидій та компенсацій. У Полтаві близько 400 споживачів скористалися компенсацією та понад 7 з половиною тисяч отримують субсидію. Разом із цим, відзначають фахівці, нині збільшилася і кількість тих, хто встановлює у власних квартирах лічильники гарячої води та теплової енергії.

/Роман Кашин, заст.ген.директора зі збуту ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
У деяких будинках є можливість встановлення квартирних теплових лічильників, але це будинки після 2005 року забудови. Технічну можливість там мають встановити 4600 квартир і встановлені зараз десь 1300, тобто третина/

Із 1 липня 2014 року до складу тарифу на послугу з централізованого постачання гарячої води, нагадують на підприємстві, включена і вартість комплексу робіт з проведення обов’язкової періодичної повірки лічильників гарячої води. На сьогодні у понад 43 тисячах осель полтавців вже встановлено подібні засоби обліку споживання, що, в свою чергу, складає майже 65% від загальної кількості споживачів, яких гарячою водою забезпечує підприємство-теплопостачальник. Безпосередньо ж повіркою цих лічильників, за угодою між комунальними підприємствами, опікуються фахівці «Полтававодоканалу».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію