В обласній бібліотеці лунала музика Михайла Вербицького

В Полтавській обласній бібліотеці імені Івана Котляревського цими днями лунала музика Михайла Вербицького. У 2015-му в Україні відзначають 200-ту річницю від Дня народження відомого композитора, автора музики державного гімну. Із творчістю Михайла Вербицького знайомили полтавських школярів.

Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, громадський діяч. Проте для більшості людей він у першу чергу – творець пісні «Ще не вмерла Україна», яка в подальшому перетворилася на державний гімн. Народився він 4 березня 1815 року у родині греко-католицького священика. Михайло Вербицький навчався у духовній семінарії, потім отримав сан церковнослужителя. Протягом всього життя писав релігійну та світську музику. Усе багатство творчості композитора, говорять фахівці, можна відчути у шостій симфонії.

/Марина Полторапавлова, викладач Полтавської Малої академії мистецтв ім.Р.Кириченко
Перша частина там надзвичайно мелодійна, розливаються трелі, дух гір карпатських, можна сказати. Далі йде швидка частина – марш, дуже урочистий, помпезний, і цей марш змінюється ліричною темою/

Фрагмент цієї симфонії почули полтавські учні, які завітали на захід. Крім цього, їм розповіли про основні віхи життя та творчості українського композитора.

/Олена Гаркавенко, зав. сектором нотних видань звукозаписів ПОУНБ ім.І.Котляревського
Так як він писав в основному духовні твори – літургії і т.д. – то у нас є твори його наставників і послідовників, а також попередників, зокрема М.Березовського, Веделя/

Ці видання з фондів стали частиною виставки в обласній бібліотеці.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію