У Полтаві інваліди прагнуть займатися доступними їм видами спорту, але не мають бази для тренувань

Кілька років поспіль при обласній державній адміністрації працює комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур. Сьогодні відбулося перше у 2015 році засідання комітету, на якому йшлося про доступ полтавців з особливими потребами до закладів освіти, медицини, культури, спортивних закладів та громадського транспорту. 

Люди з обмеженими фізичними можливостями прагнуть жити повноцінним життям і займатися тими видами спорту, які їм доступні. Але в Україні, говорять, з цим проблема.

/Юрій Духно, представник Всеукраїнської ГО «Асоціація інвалідів спинальників»
Я – двічі бронзовий призер України з бочче, наша федерація знаходиться в Севастополі, в Криму, тепер мій спорт закінчився/

Те, що заняття спортом на професійному рівні для більшості інвалідів недоступні, підтверджує і керівник регіонального центру «Інваспорт» Олександр Верещака. Проблема не лише у фізичних можливостях цієї категорії, просто у нас немає спортивних секцій для таких людей.

/Олександр Верещака, начальник обласного центру «Інваспорт»
У нас найперша реабілітаційна база була в Євпаторії, яка минулого року відійшла від України. Але, наскільки мені відомо, нині там створюють умови, щоб можна було українських інвалідів відправляти на реабілітацію/

У Полтавському ПТУ №23 навчаються діти з вадами слуху. У багатьох з них, розповідає методист Наталія Московець, є спортивні досягнення, і це при тому, що умов для занять спортом немає.

/Наталія Московець, методист по роботі з нечуючими людьми ПТУ №23
Наш навчальний заклад не має свого футбольного майданчика. Вони змушені орендувати поля, де прийдеться/

Вся інфраструктура, нарікають люди з особливими потребами, створена для здорових. Полтавцям з інвалідністю складно потрапити до освітніх установ міста та інших об'єктів, зокрема і громадського транспорту. Члени комітету доступності, що працює при обласній державній адміністрації, запевняють: роблять все можливе, щоб змінити ситуацію. Нещодавно провели аудит закладів транспортної інфраструктури, перевірили, чи доступні для інвалідів автостанції. Як виявилось, у більшості випадків – на 60-70%.

/Антоніна Ільїна, секретар обласного комітету доступності
У нас у порівнянні з іншими регіонами об'єкти соціальної сфери, які у підпорядкуванні Міністерства соціальної політики, мають доступність 80%/

У Полтаві почали враховувати побажання людей з особливими потребами і під час ремонту доріг: створюють похилі з'їзди і понижені борти у місцях перетину вулиць та поблизу пішохідних переходів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію