Разом з переселенцями на Полтавщині побільшало людей з особливими потребами

Після того, як на Полтавщину почали прибувати переселенці із Донеччини, Луганщини та Криму, людей з особливими потребами побільшало. Із понад 25 тисяч вимушено переміщених осіб 5% – інваліди. Про це, зокрема, йшлося на засіданні, яке провели фахівці аналітичного центру «Бюро економічних і соціальних досліжень». Вони з'ясовували, як використовуються бюджетні кошти на потреби переселенців.

25 тисяч переселенців, які нині проживають на Полтавщині, – це значне навантаження на інфраструктуру області, говорять фахівці аналітичного центру, які дослідили, як забезпечуються потреби вимушено переміщених осіб у регіоні.

/Вадим Штефан, керівник АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень»
Якщо ми говоримо про пенсіонерів, то вони просто будуть споживати, їх треба утримувати. Якщо це молоді люди, вони працюватимуть і приноситимуть прибуток області/

Щомісяця переселенці непрацездатного віку отримують 884 грн. державної допомоги, працездатного – менше – 442 грн.

/Віталій Бугаєць, директор обласного контактного центру
Перші 2 місяці виплачується повністю сума, наступні 2 – в половину менша, якщо людина роботи не знайде, останні 2 місяця така допомога знімається. Це додатковий стимул, щоб пошукати собі роботу/

У січні 2015 року в області з бюджету переселенцям виплатили 20 млн. 400 тисяч грн. Таку допомогу отримало більше 10,5 тисяч сімей. Крім того, відповідно до обласної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни, у 2014-му відповідні виплати на понад 272 тисячі грн одержали 374 родини переселенців. На Полтавщині, як зазначалося, вимушено переміщених осіб удвічі більше, ніж на Кіровоградщині та Сумщині. У влади, говорять фахівці аналітичного центру, немає довгострокового бачення вирішення таких проблем, як безробіття та соціалізація. Оскільки ресурси, зокрема, і волонтерські, вичерпуються, спеціалісти центру планують підготувати пропозиції та звернутися з ними до центральних органів влади.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію