У Краєзнавчому музеї презентували книгу «Полтава XVII-XVIII століття»

Книга, що перевертає з ніг на голову уявлення про історію Полтави, – так називають історики видання, яке презентували у Краєзнавчому музеї. Автор – Оксана Коваленко. Головний герой – Полтава XVII-XVIII століття. Якою вона була тоді – натякають назви деяких вулиць, залишки фортечних ровів та поодиноких споруд, які можна побачити уважним поглядом.

Місто, якого вже немає, вимальовується на сторінках видання Оксани Коваленко «Полтава XVII-XVIII століття». Його презентували у Полтавському Краєзнавчому музеї. Поки видання готувалося, авторка підняла усі недосліджені досі документи, плани міста, працювала в архівах Полтави, Києва та Санкт-Петербургу. Книга писалася 10 років і зачиналася як археологічне дослідження. Наприкінці 90-х авторці вдалося зафіксувала рів Полтавської фортеці.

/Оксана Коваленко, автор книги «Полтава XVII-XVIII століття»
Ось ми знаходимося у Краєзнавчому музеї. Поряд великий Петровський парк. Він закладений на початку 19 століття, коли у 20-х роках було остаточно знесено рів, вал та незабудовану площу Полтавської фортеці. Тобто на її місці постали парки – Сонячний, Петровський, великий проспект, сьогодні Першотравневий, а тоді він називався Келінським/

За археологічною працею слідувала робота в архівах. Оксана Коваленко опрацювала близько сотні документів та знайшла майже 60 мап, які досі ніхто не публікував. Авторка каже: до наших днів від XVIII століття збереглися залишки шинка – у районі Центрального ринку та 2 вулиці.

/Оксана Коваленко, автор книги «Полтава XVII-XVIII століття»
Із XVIII століття до сьогодні збереглися, наприклад, назва Лугова. Вулиця на підмонастир'ї так і називалася, так і пролягала. Зберігся провулок, який називався Ламаний, який розташований на Подолі/

Історики кажуть: книга повністю перевертає уявлення про стару Полтаву. Доктор історичних наук Ірина Петренко була першим опонентом на захисті дисертації авторки. Текст кандидатської згодом став книгою.

/Ірина Петренко, доктор історичних наук, професор ПУЕТ
Дуже цікаво працювати було. Книга надзвичайно цікава, і рукопис дисертації відрізнявся новизною, тому що ніхто до неї на початку XXI століття так всеохоплююче не займався історією Полтави. Та, мабуть, і до того мало хто цікавився цією історією/

Видання «Полтава XVII-XVIII століття» – наукове, проте читабельне і доступне для розуміння широкого загалу, обіцяє Оксана Коваленко. Книга вийшла накладом 300 примірників, декілька з них передадуть у бібліотеки міста.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію